Audi Q5 wyżej zawieszona perfekcja

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi Q5 wyżej zawieszona perfekcja
Audi wprowadzi na początku 2017 roku drugą generację, dotychczas bardzo dobrze sprzedającego się modelu Q5 ( sprzedanych 1,6 miliona samochodów ). Nowy model, który miał swoją premierę podczas targów w Paryżu. Wyróżnia się na tle poprzedniej odsłony, wzmocniono stylistycznie sportowy charakter. Wnętrze wyróżnia się zwiększoną przestronnością, poprawionym poziomem komfortu oraz nowym wyżeszej klasy wyposażeniem korzystających ze stałego dostępu do internetu dzięki technologi LTE. Duże zmiany zaszły także pod maską Audi Q5, niemiecki producent wprowadził przy okazji dużo bardziej oszczędne i ekologiczne jednostki napędowe. Poprawiony poziom komfortu osiągnięty został przez nowy typ zawieszenia. Samochód będzie produkowany w nowej dopiero co otwartej fabryce w Meksyku. Cena na niemieckim rynku zaczynać będzie się od 45 100 Euro ( około 194 000 zł ).


Fot. Audi

Nowe Audi Q5 wyróżnia się nie tylko na tle swojej poprzedniej odsłony, ale także pośród nowych modeli niemieckiego producenta. Nowe trapezowate obramowanie wlotu powietrze które połączone jest ze zmodyfikowanym reflektorami, wykonane w technologi LED oraz światłami do jady dziennej, nadaje całemu nadwoziu mocy oraz charakteru. Umieszczona w przednim zderzaku listwa oraz poziome linie w miejscu reflektorów przeciwmgielnych sportowych cech. Tył samochodu wyróżnia się poprzez duże światła, które poprawiają widoczność samochodu. Wobec poprzedniej odsłony samochód został odchudzony aż o 90 kg. Audi Q5 w wersji podstawowej będzie wyposażony w 17” felgi ze stopów lekkich, dostępne będą jednak w zależności od wersji i pakietu także 18”, 19” i 21”. Wnętrze Audi Q5 to po raz kolejny zadziwia swoją przestronnością, co za tym idzie ulepszonym poczuciem komfortu niezelżenie od tego czy krótkie lub długie podróże. Obraz w centralnie umieszczonym dotykowym ekranie widoczny jest także na tylnych siedzeniach. Istnieje także opcja aby pasażerowie z tyłu otrzymali swoje własne tablety umieszczone na zagłówkach przednich siedzeń.

Fot. Audi

Mimo zmiany wiatru w bardzie ekologiczne technologie jednostek oraz nie tak dawnej afery dieselgate, Audi stawia mimo wszystko na wysokoprężne jednostki TDI. Z pięciu dostępnych silników, aż cztery będą właśnie napędzane dieslem. Piąta ostatnia jednostka to turbodoładowana benzyna TFSI. Silniki wobec swoich poprzednich odsłon wzmocnione zostały średnio o 27 koni mechanicznych, a mimo tego mają być oszczędniejsze. Trzy jednostki TDI będą posiadać pojemność 2.0l oraz moc 150 KM, 163 KM i 190 KM. Najmocniejsza wysokoprężna jednostka o pojemności 3.0l dysponować będzie mocą 286 KM. Jedyna benzynowa jednostka 2.0l TFSI będzie miała 252 KM.

Fot. Audi

Nowoczesne technologie wymagają dostępu do internetu, dlatego też Audi Q5 posiada wbudowany modem LTE. Dzięki temu nie tylko sam korzysta z internetu, ale daje dostęp także pasażerom samochodu. Audi Q5 wyposażony w nawigacje może wtedy pobierać aktualne dane o sytuacji drogowej, a system automatycznie zmienia trasę tak aby kierowca trafił do swojego celu jak najszybciej. Jednak technologia zaawansowana na tym się nie kończy. Audi Q5 dodatkowo posiada nowoczesny system aktywnego bezpieczeństwa. Pozwala nie tylko unikać błędów kierowcy, ale w razie potrzeby przejmuje od prowadzącego ster i wyhamuje samochód tak aby zamiast wypadku była tylko stłuczka lub żadne z powyższych.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-10-01 15:49:54
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-Q5-wyzej-zawieszona-perfekcja

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt