Audi ulepsza swój flagowy sportowy pojazd

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi ulepsza swój flagowy sportowy pojazd
R8 to kwintesencja osiagów w wykonaniu niemieckiego producenta. Jednak najwidoczniej aktualna wersja była za słaba, ponieważ otrzymała nową, mocniejszą jednostkę V10. Na tym jednak modernizacja tego modelu się nie kończy. Bolid uległ opracji plastycznej zarówno na zewnątrz, jak też wewnątrz.


Wobec swojej słabszej odmiany, V8 z 525KM, nowa jednostka V10 może pochwalić się wynikiem lepszym o 25KM, co daje całkowitą moc 550KM. Różnica być może nie duża, jednak w momencie obrotowym osiągi V10 mierzą 540Nm wobec 430Nm w starszym V8. Dzięki tym dodatkowym koniom i większemu momentowi obrotowemu, samochód przyspiesza do 100km/h w 3,5 sekundy, w porównaniu do 3,6s, w słabszej wersji. Średnie zużycie, jak na tak mocny silnik, leży w normie i wynosi 12,9l. Ale czy dla osoby, którą stać na taki samochód, te dane są znaczące? Audi R8 V10 standardowo wyposażony jest w 7-biegową automatyczną skrzynię, jednak będzie także dostępny z 6-biegową manualną, bez dopłaty.

Na zewnątrz zmiany w nowej R8 są mocno widoczne. Na pierwszy rzut oka widać, że zastosowany został tu nowy grill, który polakierowno w czarnym kolorze. Plakietkę V10 umieszczono za przednim nadkolem. Kolejną nowością są wloty powietrza umieszczone na zderzaku, które służą do studzenia wody w chłodnicy i hamulcach. R8 otrzymała także nowe reflektory, wykonane w 100% z LEDów – co za tym idzie, gwarantują lepsze doświetlenie i prawie bezawaryjne działanie podczas całej swojej żywotności.

Samochód dostępny jest w 2 kolorach standardowych - białym lub czerwonym, a ponadto w barwach metalicznych - srebrnej, pomarańczowej, szarej, brązowej, lub też perłowej. Są też trzy odcienie: szary, niebieski oraz czarny. Z pewnością każdy pasjonat znajdzie styl dla siebie.

Wnętrze nowego R8 zostało lekko przeprojektowane i otrzymało więcej wstawek chromowanych , co jeszcze bardziej podkreślić ma ducha sportowych osiągów tego modelu. Ponadto wzobgacone zostało wyposażenie opcjonalne. Cena samochodu z V10 na pokładzie zaczyna się od 154 600 euro, a wersji Coupe - od173 200 Euro. Samochód w salonach pojawi się pod koniec tego roku.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-10-22 19:32:22
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-ulepsza-swoj-flagowy-sportowy-pojazd

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt