Volkswagen Arteon nowoczesna sztuka na czterech kołach

Rozmiar tesktu A A A
-
Volkswagen Arteon nowoczesna sztuka na czterech kołach
Volkswagen podczas tegorocznych targów w Genewie zaprezentował wiele nowych aut, jednym z nich to Volkswagen Arteon. Pojazd ten będzie globalnym następcą model Pheaton, który mimo wielkich inwestycji i promocji okazał się nie adekwatny do pozycji rynkowej producenta. Nowy pojazd Volkswagen Arteon ma być powrotem do korzeni i oferować zarówno wysoki poziom komfortu jak też pasować do grupy odbiorców niemieckiej marki samochodu dla ludu. Volkswagen promuje ten model jako awangardowy, a więc ma zerwać ze starym i tworzyć nowe oryginalne. Stawiając Volkswagena Arteon obok Volkswagen Pheaton zabieg ten się udał. Nowe Volkswagen Arteon wielkością ustępuje wyłącznie modelu Phideon jednak jest to samochód oferowany wyłącznie na rynek chiński i swoim stylem stanowi raczej mocno wydłużoną wersję Passata.


Fot. Volkswagen

Volkswagen wraz z modelem Pheaton pożegnał się na jakiś czas z globalnym segmentem samochodów F, nowe auto Volkswagen Arteon będzie modelem krótszym od swojego poprzednika i to aż o 19,3 cm. Tak więc nowa flagowa limuzyna niemieckiego producenta zadomowi się na dobre w segmencie E. Stylistycznie samochód okazuje zarówno muskularne jak też dynamiczne rysy nadwozia, a wraz ze zmodyfikowanym wyglądem LED-owych świateł obudowa nowego modelu nabiera lekkich futurystycznych rysów. Do tego dochodzą jeszcze standardowe zabiegi stylistyczne znane z aut Coupe, co na sam koniec daje nam nowoczesnego Gran Turismo. Wraz z premierą podstawowej wersji modelu Volkswagen Arteon, zaprezentowana została także usportowiona wersji R-Line.

Fot. Volkswagen

Pod maską nowego auta Volkswagen znajduje się ciąg dalszy nowości. Podstawową jednostką będzie nowy silnik benzynowy TSI Evo o pojemności 1.5 litra i mocy 150 KM. Kolejne silniki to 2.0 litrowy TSI o mocy 190 KM oraz silnik o tej samej pojemności jednak ze znaczmy wzrostem mocy bo aż 280 KM i ze standardowym napędem na wszystkie cztery koła. Z jednostek benzynowych będzie to wszystko, po stronie silników wysokoprężnych znajdzie się ta sama ilość. Jednak tutaj do czynienia będziemy mieć z tą samą jednostką tylko o różnych mocach. Podstawowy 2.0 litrowy TDI będzie miał 150 KM, kolejna jednostka oferuje 190 KM, a najmocniejsza pokaźne 240 KM. Także w silnikach wysokoprężnych najmocniejsza opcja będzie oferowana wyłącznie z napędem na cztery koła. W przypadku TDI o mocy 190 KM, przełożenie mocy na obie osie będzie opcjonalne za dopłatą. Silniki oferowana będą zarówno z sześciobiegową manualną przekładnią lub też automatyczna DSG z 7 biegami.

Fot. Volkswagen

Nowy modele niemieckiego producenta mimo że jest nieco mniejszy od zastępowanego modelu będzie oferować podobne parametry wewnątrz. Wszystko dzięki mocno zmienionej technologi pozwalająca lepiej rozdysponować elementy zachowując te same lub nawet lepsze właściwości w zakresie bezpieczeństwa. Podstawowa pojemność bagażnika wynosić będzie 563 litrów, przy złożeniu tylnej kanapy wzrasta ona do 1557 litrów. Na pokładzie samochodu znajdą się także najnowocześniejszy systemy aktywnego bezpieczeństwa jak też zgodne z aktualnymi trendami rozwiązania multimedialne. Sercem ostatniego będzie centralnie umieszczony duży na 9,2 cala dotykowy ekran. Pierwsze modele na niemieckim rynku pojawią się już w czerwcu, składanie zamówień na niektórych rynkach rozpoczęło się wraz z premierą auta w Genewie. W Polsce jeszcze poczekamy trochę na ten samochód.

Fot. Volkswagen

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-03-11 12:23:01
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Volkswagen-Arteon-nowoczesna-sztuka-na-czterech-kolach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt