Nowy Renault Fluence - zerwanie z przeszłością

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy Renault Fluence - zerwanie z przeszłością
Renault od kilku ostatnich lat zaczął produkować samochody, które przestają szokować swoimi liniami. Pierwsza generacja Fluenca była w tym przedsięwzięciu pionierem, druga idzie ku utwierdzeniu tego trendu. Nowa generacja otrzymała twarz nowego clio, co bardzo pozytywnie wpływa na jej ogólną linię - samochód jest wkońcu samochodem, a nie arcydziełem kubizmu. Premiera samochodu będzie miała miejsce na targach w Istambule, które rozpoczną się 2 listopada a zakończą się 11.


Pod maską nojnowszego Francuza znajdzie się najnowszy silnik tego producenta. Ma on pojemność 1.6l i moc 115 KM, a całość napędzana jest benzyną. Silnik dostępny będzie także z nową, automatyczną skrzynią biegową, X-Tronic CVT. Z nowej skrzyni będzie korzystał ponadto silnik wysokoprężny o mocy 110KM. W gamie jednostek napędowych znajdzie się jeszcze jeden motor wysokoprężny, o pojemności 1.6l i mocy 130KM. Wszystkie silniki mają być bardzo ekologiczne i ekonomiczne.

Nowa twarz samochodów Renault jest wobec swoich poprzedników bardziej spójna, opływowa i po prostu udana. Nie dziwi więc fakt, że w Polsce ta marka znajduje coraz więcej odbiorców. Wbudowane w karoserię światła do jazdy dziennej, są łądnie ukryte w reflektorach, a zarazem wydajnie spełniają swoją rolę.

Nowy Fluence otrzymał także przepracowane wnętrze. Samochód naszpikowany został elektroniką, a design jest spójny. Nic nie sprawia wrażenia, że jest nie na miejscu. Chowany ekran do nawigacji GPS i multimediów, osadzony jest wysoko na środkowej części konsoli, zapewniając dobrą widoczność wszystkim podróżującym.

Wraz z unowocześnieniem samochodu, otrzymał on kilka nowych technologi. Przykładowo każda wersja nowego Fluenca będzie dostępna z radiem oraz systemem bluetooth do podłączenia komórki. Ponadto znajdzie się też port USB oraz czujniki parkowania z przodu i tyłu.

Pierwszym rynkiem zbytu nowego Renault będzie Turcja gdzie do sprzedaży trafi w styczniu 2013 roku. Samochód ma trafić następnie do 55 innych krajów.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Michał - 2012-11-01 11:30:30
Muszę się zgodzić łądne to renuwki się zrobiły najpierw clio teraz fluence, podziw i widać jak się chce to można robić normalne samochody ale dlaczego dopiero jak kryzys uderzył

Paweł Robert Kostecki - 2012-11-01 10:31:02
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-Renault-Fluence-zerwanie-z-przeszloscia

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt