Audi wprowadza do serii A3 nową wersję

Rozmiar tesktu A A A
-
Audi wprowadza do serii A3 nową wersję
Trudno w to uwierzyć, ale dotychczas, słynący przede wszystkim z produkowania ekskluzywnych limuzyn producent niemiecki, nie posiadał swojego sedana w segmencie samochodów kompaktowych. Teraz jednak to ulegnie zmianie i od początku wiosny model A3 dostępny będzie także w sedanie. Wprowadzenie tej wersji będzie oznaczało dla Audi umocnienie się marki w najlepiej prosperującym segmencie samochodów.


Pod względem wymiarów, nowe A3 idealnie wpasowuje się w niszę, ze swoją długością 4.46m. Wobec wersji hatchback, sedan poszerzył się o 1.1cm i całkowita szerokość wynosi teraz 1.8m. Zaś wysokość, jak przystoi na sportową limuzynę, wynosi 1.42m. Rozstaw osi 2.64m, gwarantuje odpowiedni komfort dla podróżujących samochodem.Mimo, że nowe Audi posiada nomenklaturę A3, samochód stanowi odrębny dział. Otrzymał on lekko przebudowany przód, który ma ukazać bardziej podniosłą rolę sedanów, czego oczekuje się od ekskluzywnych limuzyn. Audi uzyskał ten efekt poprzez małe, ale jednak znaczące modyfikacje linii maski, które zostały wyprowadzone bardziej na zewnątrz, począwszy od zewnętrznego zakończenia świateł. Kolejna zmiana, to kosmetyczna modyfikacja zderzaka. W tylnej części w oko rzuca się od razu mały spoiler który wyrósł z klapy bagażnika. Dla podkreślenia postępu i innowacyjności, nowe Audi A3 może zostać doposażone w reflektory działające całkowicie w technologii LED.Pod maską nowej limuzyny dostępne będą tylko 3 jednostki. Dwie benzyny oraz jeden silnik wysokoprężny. Każdy z czterocylindrowych silników, które znalazły zastosowanie w nowym Audi, to całkowicie przeprojektowane jednostki, zapewniające zarówno jakość, dynamikę oraz ekonomię. Wszystkie silniki są wyposażone w system Start-Stop, jak też 6-biegową, manualną skrzynię biegów, którą można wymienić na automatyczną S-tronic.

SilnikMocNmPaliwoŚr. spalanie
1.4 TFSI140KM250 NmBenzyna4.7l
1.8 TFSI180KM250 NmBenzyna5.6l
2.0 TDI150KM320 NmDiesel4.1l


Audi od razu chce, aby nowa limuzyna wyparła aktualnych liderów tego segmentu. Pomóc w tym ma wysokiej jakości elektronika użytkowa. W aktualnych czasach nie wystarczy już mieć dotykowy ekran lub inne tego typu rozwiązanie. Internet otacza nas coraz bardziej, stał się nie tylko źródłem rozrywki, ale także nauki, a nawet formą pomocnika. W nowym Audi znalazła się technologia LTE, która pozwala podłączonym urządzeniom na dostęp do internetu nawet z prędkością 100MBit/s. Aby z niej skorzystać, trzeba mieć odpowiedni sprzęt, który należy podłączyć w samochodzie.Także pod kątem dobrej jakości dźwięków ten model na pewno nie zawiedzie. Odpowiada za to 705 W, wytwarzane z 14 głośników w systemie audio 5.1, marki Bang & Olufsen. Wraz z dobrym internetem i dostępem do wysokiej jakości muzyki, tworzy się symbioza, którą trudno znaleźć u innego producenta samochodów.

Pod kątem bezpieczeństwa, samochód ten także nie musi chować się w gąszczu konkurencji. Wyposażony w system, który jest w stanie wyhamować pojazd nawet przy prędkości 30km/h, może zapobiec niejednemu wypadkowi lub potrąceniu. Ponadto dostępny będzie także system monitorujący tor jazdy, ostrzegający odpowiednim sygnałem, gdyby samochód opuszczał swój pas. Natomiast w razie wypadku podobne systemy utrzymują go pod kontrolą, aby na przykład nie wpadł na sąsiedni pas, na "czołowe".Cena modelu podstawowego z silnikiem 1.4l w większości krajów europejskich będzie rozpoczynać się od 25 tyś Euro, tak więc w Polsce w granicach 110 tyś zł.

Kilka miesięcy po pojawieniu się w sprzedaży nowej Limuzyny A3, do gamy dołączy wersja z literą S, wprowadzając do samochodu bardziej sportowy i dynamiczny akcent. Za napęd odpowiadać będzie 300-konny, czterocylindrowy silnik o pojemności 2 litrów. Do setki samochód będzie potrzebował tylko 4,9 sekundy. Zawieszenie w wersji S obniżone zostanie o 2.5 cm, dzięki czemu spadnie także opór powietrza, a co za tym idzie, pozwoli na bardziej ekonomiczne zużycie paliwa i bardziej sportowe wrażenia.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-03-28 00:24:16
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Audi-wprowadza-do-serii-A3-nowa-wersje

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt