Elektryczna przyszłość szwedzkiego producenta

Rozmiar tesktu A A A
-
Elektryczna przyszłość szwedzkiego producenta
Ostatnie cztery lata w wykonaniu Volvo to pasmo sukcesów. Takiego przebiegu raczej nikt się nie spodziewał. Volvo jeszcze nie tak dawno było na skraju bankructwa, przejęcie przez Chińskiego inwestora uznane zostało jako koniec tej marki. Jednak jedyne co Volvo potrzebowało to zastrzyk finansowy, który Chińczycy dali, a szwedzki koncern w zupełności wykorzystał. W tym roku było widać pierwszy prawdziwy owoc tej współpracy w formie nowego XC90 oraz jego jednostce T8.


Fot. Volvo

Silnik ten to pierwsza tak zaawansowana jednostka. Z zaledwie dwu litrowej jednostki posiadająca zaledwie cztery cylindry, przy wsparciu turbosprężarek oraz elektrycznych silników uzyskano moc 400 KM. Jednak mimo potężnej mocy samochód spala poniżej trzech litrów benzyny na 100 km, a przyspiesza w granicy 5,6 sek do 100km/h. Jednak na tym nie koniec. Ta jednostka to dopiero początek drogi ku pełnej elektryczności. Kolejny przystanek to nowe S90, które ma być kolejnym samochodem wyposażone w hybrydowe rozwiązanie plug-in oraz otrzymać kolejne warianty tego napędu. Cel końcowy ma zostać osiągnięty w 2019 roku. Wtedy na rynku pojawi się pierwszy w pełni elektryczny samochód tej marki.

Fot. Volvo

Pierwsze kroki w kierunku globalnej strategi rozbudowy oferty plug-in hybrid poczyniony został wraz z nowymi platformami. Na początku SPA, na której osadzony został XC90. Następne samochody, które z niej skorzystają to pozostałe model z serii 90, są nimi S90, V90 oraz V90 Cross Country. Kolejny krok to wprowadzenie nowej platformy CMA w 2017 roku dla kompaktowych modeli takich jak z serii 40.

Fot. Volvo

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-10-20 19:20:20
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Elektryczna-przyszlosc-szwedzkiego-producenta

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt