Europejska premiera Lexusa RC w sportowej odsłonie F

Rozmiar tesktu A A A
-
Europejska premiera Lexusa RC w sportowej odsłonie F
Lexus RC podczas niedawno zakończonych targów w Genewie, świętował swoją Europejską premierę. Będąc bardziej ścisły odsłona z F na końcu. Tak też, już sportowe dwudrzwiowe Coupe Japońskiego producenta, otrzymało, nie tylko jeszcze więcej mocy, ale także dodatkowe wyposażenie, które jeszcze bardziej podnosi osiągi tego samochodu.


Fot. Lexus

Serce nowego wersji RC będzie stanowić 5 litrowa jednostka w układzie V8. Jej maksymalna moc będzie wynosić 450 KM, zaś moment obrotowy aż 520Nm. Oznacza to także, że ten samochód będzie posiadał najmocniejszy silnik w historii Lexusa, która znalazła się w seryjnie produkowanym modelu. Skrzynia, która będzie miała za zadanie odpowiednio zagospodarować mocą będzie automatyczną 8-biegową. Lexus RC F wyposażony został w 3 tryby jazdy - standard, slalom oraz track.

Wobec tradycyjnej wersji RC, sportowa odsłona będzie wyróżniać się kilkoma specyficznymi elementami zewnętrznymi, które wchodzą w skład odpowiedniego pakietu. W nim znajdzie się między innym spoiler, który będzie zapewniać odpowiednie warunki jezdne w prędkościach powyżej 80km/h. Innym elementem, odpowiedzialny nie tylko za bardziej sportową prezencje, ale także funkcjonalność, to nowe wloty powietrza bo bokach przedniego zderzaka. Lexus RC F został odchudzony, dzięki zastosowaniu karbonowych elementów w nadwozie samochodu. Znajdują one się miedzy innym w dachu, klapie od silnika oraz spoilerze. Model będzie dostępny w trzech specjalnie przygotowanych lakierach - biały, pomarańczowy i niebieski.

Fot. Lexus

Wewnątrz, mimo swoich sportowych predyspozycji, Lexus RC F to nadal samochód segmentu premium, w którym nie zabrakło elementów dogadzających kierowcy. Odpowiednio wyprofilowany kokpit pozwala na łatwą obsługę samochodu, gdzie wszystko co potrzebne do sterowania samochodem znajduje się w zasięgi ręki.

Wymiary nowego Lexus RC F prezentują się następująco 4.71 m długości, 1.85 m szerokości, 1.39m wysokości przy rozstawie osi wynoszący 2.73m. Całą moc silnika przekazywana jest na tylną oś, gwarantując dzięki temu najlepsze z możliwych właściwości sportowych.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-04-02 01:54:25
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Europejska-premiera-Lexusa-RC-w-sportowej-odslonie-F

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt