Autonomiczne samochody na każdą kieszeń od Hyundai

Rozmiar tesktu A A A
-
Autonomiczne samochody na każdą kieszeń od Hyundai
Podczas targów w Los Angeles koreański producent zaprezentował kolejną odsłonę modelu IONIQ. Tym razem jednak nie był to nowy rewolucyjny i ekonomiczny napęd., tylko system do autonomicznej jazdy. Głównym celem założeń aut tego producent z wykorzystaniem tej technologi to wysoka jakość przy bardzo niskich kosztach, tak aby w końcowym rezultacie system mógł być zainstalowany w każdym przyszłym modelu koreańskiej marki oraz dostępny był na każdą kieszeń. Tak więc w wyścigu wyprodukowania autonomicznego samochodu dochodzi kolejny duży globalny gracz.


Fot. Hyundai

Aby osiągnąć ten cel koreański producent chce aby ich rozwiązanie było bardzo proste, oraz przy okazji wykorzystywało jak najmniejszą ilość obliczeń komputerowych. W skład systemu do autonomicznej jazdy Hyundai wchodzą takie czujniki jak przedni radar wykrywający pieszych oraz innych uczestników ruchu. Zestaw trzech kamer monitorujący pasy, znaki drogowe oraz odległość do pieszych. GPS o wysokiej jakości współrzędnych i bardzo dokładna mapa jak też radar wykrywający samochody w martwym punkcie. Zaprezentowane rozwiązanie podczas targów będzie już niebawem testowane w ruchu ulicznym, licencja na to przyznana została koreańskiemu producentowi na początku tego roku.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-11-24 08:14:10
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Autonomiczne-samochody-na-kazda-kieszen-od-Hyundai

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2024 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt