Azjatycki front z nową, ekologiczną ofensywą

Rozmiar tesktu A A A
-
Azjatycki front z nową, ekologiczną ofensywą
Czterech największych azjatyckich producentów samochodowych - Toyota, Hyundai, Nissan oraz Honda - podpisało porozumienie w sprawie wprowadzenia do obrotu samochodów zasilanych wodorem. W przeciwieństwie do innych technologii, wytworzenie wodoru nie ciągnie za sobą emisji dwutlenka węgla, a co za tym idzie, jest to paliwo bardziej przyjazne środowisku, aniżeli nawet napęd elektryczny.


Porozumienie producentów ma na celu promocję samej technologii, jak też budowę odpowiedniej infrastruktury. Pierwsze kroki tej współpracy mają być widoczne już w 2014 roku i zakończyć się w 2017 roku. Ponadto, do współpracy mają dołączyć się także rządy krajów nordyckich.

Przez tak zacieśnioną wpółpracę, ceny tego wsumie nieskończonego na ziemi surowca, mogą spaść poniżej średniej ceny benzyny. Rozpowszechnienie tego typu napędzania samochodów mogłoby ponadto przyczynić się do uniezależnienia się od ropy, a co za tym idzie, ceny paliwa nie byłyby żależne ani od kursu dolara, ani też od cen ustalanych przez arabskich szejków.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-10-12 08:56:48
Alternatyw wobec benzyny i diesla jest naprawdę sporo. Wodór to jeden z najbardziej ekologicznych źródeł zasilania samochodów jak na razie, ale z czasem powstaną nowe bardziej wydajne i jeszcze bardziej ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania.

- 2012-10-11 17:59:29
Cytat:
[b]mnich[/b] [b]ktoś[/b] Będzie sobie można sobie samemu produkować paliwo w domu :) jestem zdecydowanie za :)
Już widzę wiadomości - rodzina zgineła bo ojciec robił wodór w piwnicy[/cyt] W Polsce to wysoko prawdopodobne kierowców z inteligentów nie brakuje w naszym kraju

mnich - 2012-10-11 16:53:39
Cytat:
[b]ktoś[/b] Będzie sobie można sobie samemu produkować paliwo w domu :) jestem zdecydowanie za :)
Już widzę wiadomości - rodzina zgineła bo ojciec robił wodór w piwnicy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt