Cadillac prezentuje model ATS w nadwoziu Coupe

Rozmiar tesktu A A A
-
Cadillac prezentuje model ATS w nadwoziu Coupe
ATS jako najmniejszy z samochodów sprzedawanych przez Cadillaca, dostępny był jak na razie tylko i wyłącznie w sedanie. Te czasy, z premierą podczas targów w Detroit się zakończyły. Amerykański producent segmentu premium zaprezentował swój najnowszy produkt jako sportowe Coupe.


Fot. Cadillac

Nowe ATS Coupe odziedziczyło wiele cech ze swojego klasycznego brata, między innymi duży rozstaw osi, mierzący 2.78m długości. Jednak mimo zbliżonego wyglądu, nowe nadwozie samochodu zostało stworzone od podstaw. Wobec sedana model otrzymał bardziej agresywny przód, zawdzięcza to także dzięki szerszemu rozstawie kół, z przodu jak i z tyłu.

Fot. Cadillac

Pod maską znajdzie się tylko jedna jednostka. Będzie nią 2 litrowy turbodoładowany silnik napędzany benzyną. Poprawione właściwości napędu pomagają uzyskać nawet do 14% lepsze osiągi niż te uzyskiwane w ATS Sport Sedan. Moc silnika wynosi 276 KM przy maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm. Jednostka będzie dostępna w dwóch wersjach: tylnonapędowej oraz z przekazaniem mocy na wszystkie 4 koła. Wykorzystany w ATS Coupe silnik pozwala rozpędzić samochód w zaledwie 5,8s do pierwszej 100 km/h.

Fot. Cadillac

Cadillac to synonim amerykańskiego luksusu, tak też wewnątrz samochodu odnaleźć można tylko najwyższej jakości materiały. Od skóry, po zaślepki wykonane z drewna; niczego tu nie brakuje. Jednak prawdziwy luksus w dzisiejszych czasach to nic bez dobrego systemu infotainment. W przypadku amerykańskiego modelu za to zadanie odpowiada system CUE. Składający się z 5,7 dotykowego ekranu, pozwala w szybki intuicyjny sposób na połączenie swojego telefonu oraz wykorzystywanie go do stworzenia mobilnego biura.

Fot. Cadillac

Do zapewnienia najwyższego poziomu bezpieczeństwa służy bogato wyposażony pakiet składający się zarówno z wielu aktywnych, jak i pasywnych systemów. Kierowca odwracając uwagę w kierunku rozmowy z klientem, nie zakończy swojej jazdy na poprzedzającym go samochodzie w korku, między innymi poprzez system Front and Rear Automatic Breaking.

W Ameryce ATS Coupe zawita już w kwietniu, w Europie będzie trzeba jednak poczekać aż do końca jesieni. Wtedy model ten także zawita w Europie.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-01-20 21:26:35
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Cadillac-prezentuje-model-ATS-w-nadwoziu-Coupe

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt