Nowy Renault Captur - motoryzacyjna chimera

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowy Renault Captur - motoryzacyjna chimera
Wraz z nowym designem francuskiego producenta, nadeszła mała rewolucja. Porzucenie awangardowych form wychodzi Renault na dobre, a wzbogacenie oferty o dodatkowe samochody użytkowe - jeszcze bardziej. Właśnie taki jest nowy Renault Captur. Stanowi on połączenie małego miejskiego samochodu, pokroju Clio, z konstrukcją typowo transportową. Posiada wyżej zawieszone nadwozie, z designu przypomina hatchbacka, zaś ładowny i przestrzenny jest jak mały Van.


Renault Captur stanowi kolejny model, który może poszczycić się nową, sportową linią, która staje się synonimem odrodzenia francuskiego producenta. Dodatkowo wzbogacony został o charakterystyczne elementy, które znajdują się w samochodach wyżej zawieszonych. Nadaje to całej strukturze siłę. Podzielenie nadwozia na dwie strefy kolorystyczne jasno wskazuje, że ma to być samochód dla ludzi młodych, energicznych, którzy nie akceptują granic. Wymiary modelu Captur prezentują się następująco: 4.12m długości, 1.77m szerokości oraz 1.57m wysokości. Nadwozie może być osadzone na 16 lub 17 calowych felgach, a całość zawieszona jest na wysokości 20 cm nad ulicą.

Wnętrze nowego modelu Renault prezentuje się obszernie oraz dynamicznie, dzięki liniom biegnącymi wzdłuż kokpitu aż za drzwi. Dzięki przesuwanej (16cm) tylnej kanapie, która jest standardowa we wszystkich modelach, pojemność bagażnika można zmieniać w przedziale od 377 do 455 litrów. Samochód jest ponadto wyposażony w system Easy Life, w którego w skład wchodzą pojemne oraz łatwe w dostępie schowki na różnego rodzaju dodatki. Indywidualne dostosowanie samochodu do swoich upodobań, dostępne jest także wewnątrz, gdzie można wybrać tapicerkę, kolorystykę oraz inne elementy samochodu.

W motoryzacji nastała nowa moda. Jeszcze kilka lat temu samochód podzielony był na wersje i co najwyżej można było zmienić radio oraz dodać klimatyzację. Jednak ten schemat mija, a nowy francuski samochód przyłącza się do nowego trendu. Jednym z elementów należących do indywidualnego wystroju jest również dach. Ten element może stanowić kompozycję stylistycznie odmienną od reszty samochodu. Wybór nie kończy się jednak tylko i wyłączenie na kolorze, ale można także dodać element ozdobny.

Także pod kątem multimedialnym samochód może pochwalić się nowoczesnym oraz funkcjonalnym wyposażeniem. Dostępny jest opcjonalnie z Renault R-link albo Media Nav Systemem. W zależności od wersji wyposażeniowej, w Renault Capture znajdzie się 4 lub 6 głośników. Samochód został także wyposażony w system bluetooth oraz wejście USB. Łatwe sterowanie radiem oraz telefonem z kierownicy, pozwala kierowcy mieć zawsze wzrok skupiony na ulicy. Samochód wyposażono w duży, dotykowy ekran, opcjonalnie można dodać kamerę cofania, dla ułatwienia parkowania.

Pod maską nowego francuza dostępne będą cztery jednostki, z czego dwie napędzane benzyną i dwie dieslem. Jak przystało na miejski samochód, silniki są małe oraz oszczędne.


SilnikPojemnośćMocPaliwo
TCe 900,9 l90 KMBenzyna
TCe 120 EDC1,2 l120 KMBenzyna
dCi 901,5 l90 KMDiesel
dCi 90 EDC1,5 l90 KMDiesel
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-03-19 22:08:14
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowy-Renault-Captur-motoryzacyjna-chimera

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt