Do oferty Skody Octavii dołącza uterenowiona wersja

Rozmiar tesktu A A A
-
Do oferty Skody Octavii dołącza uterenowiona wersja
Skoda Octavia Scout pojawi się w sierpniu w polskich salonach. Dzięki temu oferta Czeskiego producenta w segmencie C zostanie w pełni uzupełniona. Skoda Octavii to najlepiej sprzedający się model producenta i jednym z głównych samochodów w ofercie dzięki któremu czeski producent zdobył takie zaufanie oraz wierność klientów.


Fot. Skoda

Skoda Octavia Scout wyróżnia się poprzez wiele elementów, czyniące go idealnym samochodem rodzinnym, miejskim i dodatkowo poza miejskim. Wersja ta bazuje na Octavii Combi z napędem na cztery koła. Jednak wobec tradycyjnego modelu, zawieszenie Scouta zostało nieco podniesione, dokładnie o 3 cm. Dodatkowo aby zapewnić lepszą ochronę powłoki lakierniczej w dolnej części nadwozia, zastosowano plastikowe zaślepki, które idealnie chronią przez zadrapaniem lub innymi zdarzeniami wynikające przy jeździe po lekkim terenie.

Tak jak Octavia Combi 4x4, za napęd na cztery koła odpowiedzialny jest system Haldex piątej generacji. System ten sam w ułamkach sekund decyduje kiedy jest zapotrzebowanie na wykorzystanie napędu na wszystkie koła. Dzięki temu nie tylko mamy zalety wynikające z tego typu napędzania kół, ale dzięki samoregulacji Octavia spala dużo mniej paliwa niż samochody z innymi systemami z napędem na wszystkie koła.

Fot. Skoda

Z przyczyn wykorzystania właśnie napędu na 4 koła, oferta silników musiała zostać odpowiednio skrócona. Do wyboru pozostaną tylko 3 jednostki, jedna benzynowa o pojemności 1.8l TSI z mocą 180KM. W przypadku jednostek wysokoprężnych silniki będą o pojemności 2.0l z dostępną mocą 150KM lub 184KM. W przypadku mocniejszej jednostki wykorzystana została skrzynia biegów DSG, pozwala to Octavii Scout na osiągnięcie 100km/h w zaledwie 7,8s.

Ceny nowej Octavii Scout zaczynać będą się od 112 550 zł. Samochód będzie dostępny wyłącznie w jednej, ale za to bardzo bogatej wersji wyposażeniowej.

ModelCena
1.8 TSI 180KM 4x4 DSG Start-Stop113 600 zł
2.0 TDI 150KM 4x4 Start-Stop112 550 zł
2.0 TDI 180KM 4x4 DSG Start-Stop121 300 zł
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-08-08 07:26:11
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Do-oferty-Skody-Octavii-dolacza-uterenowiona-wersja

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt