Dobra mina do złej gry, kolejny milion w historii Fiata

Rozmiar tesktu A A A
-
Dobra mina do złej gry, kolejny milion w historii Fiata
Aktualna pozycja włoskiego producenta nie nastraja do pozytywnego myślenia. Jednak pomimo tego zawsze znajdzie się okazja do świętowania. Tym razem przypada ona kolejnemu milionowemu egzemplarzowi, który wyjechał z polskiej fabryki. Po zaledwie 5 latach i 9 miesiącach, zjeżdża z taśmy milionowa 500. Samochód, który może pochwalić się tym unikatowym wpisem w księdze, to sportowy biały Abarath z silnikiem 1.4 o mocy 135 KM. Odbiorcą samochodu będzie Włoch, tak jak czerwonego modelu poprzedzającego, o pojemności 1.3l. Pierwszy produkt po milionie znajdzie swojego właściciela w Niemczech, a będzie nim niebieski kabriolet o pojemności silnika 1.2l.


Samochód, który produkowany jest między innymi w Polsce, trafia na prawie 90 rynków na całym świecie. Te z Polski najczęściej znalazły odbiorców we Włoszech, z liczbą 401 tys. egzemplarzy. Tak więc same włochy stanowią 40% odbiorców produkowanych u nas samochodów. Na drugim miejscu jest Anglia z 143 tyś samochodów, trzecia Francja, z prawie 116 tyś sprzedanych modeli.Samochód ten to jedna z najlepszych wizytówek na świecie dla włoskiego designu oraz jakości. Pojazd zdobył w swojej niecałej 6-letniej karierze 40 nagród na całym globie. Za sukcesem tej małej miejskiej konstrukcji przemawia także duża ilość wersji specjalnych, które pozwalają dobrać specyfikację idealnie odzwierciadlającą osobowość kierowcy. Mimo niewielkiego rozmiaru, samochód należy do najbezpieczniejszych w swoim segmencie, co podkreśla 5 gwiazdek w testach zderzeniowych.

Na rok 2013 Fiat oczywiście także przygotował nowe wersje specjalne, które pozwolą wyróżnić się swoim nabywcom. Cena samochodu zaczyna się na polskim rynku od 39 990 zł. W zamian otrzymujemy miejski samochód z silnikiem o pojemności 1.2l; 7 poduszkami powietrznymi, elektrycznymi szybami i lusterkami oraz z radiem CD.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-04-19 23:37:50
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Dobra-mina-do-zlej-gry--kolejny-milion-w-historii-Fiata

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt