Fiat nadal stawia na wskrzeszanie starych ikon

Rozmiar tesktu A A A
-
Fiat nadal stawia na wskrzeszanie starych ikon
Wprowadzenie modelu 500 było dla Fiata strzałem w dziesiątkę. Idealnie wpisując się w trend Europy wchodzącej w okres kryzysu gospodarczego. Jednak ten czas minął i świetność tego modelu powoli zanika. Teraz podczas targów w Los Angeles Fiat wskrzesza kolejną ikonę tamtej epoki model 124 Spider. W swoim czasie pojazd kultowy oraz ikona stylu i szyku. Czy włoskiemu producentowi uda się po raz kolejny perfekcyjne odrodzenie modelu czas pokaże, być może też w ten sposób Fiat chce przekonać siebie do amerykanów. Samochód na rynku pojawi się latem 2016 roku.


Fot. Fiat

Nowy Fiat 124 Spider łączy w sobie lekkość konstrukcji z tamtych czasów oraz innowacyjne rozwiązania z teraźniejszości. To połączenie historii z nowoczesnością może być bardzo dobrym rozwiązaniem i przyczynić się do rynkowego sukcesu modelu. Głównie w tym segmencie samochodów klienci cenią sobie właśnie tradycyjne podejście, a więc coś co Fiat idealnie wkomponował w ten model. Dodatkowo przymawia za tym np. manualnie składany i rozkładany materiałowy dach. Jednak nie mogło także zabraknąć nowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa oraz multimedialności pojazdu.

Fot. Fiat

Fiat wyposażył swojego nowego Roadstera w dużą ilość rozwiązań. Oprócz 9 głośników sygnowanych firmą Bose, które mają zapewnić idealne brzmienie systemu audio nawet przy szybki prędkościach z otwartym dachem. W centralnej konsoli znalazł się dotykowy 7” ekran, pozwalający na korzystanie z cyfrowego radia, nawigacji oraz do wyświetlania zawartości telefonu. W samochodzie znalazła się także kamera cofania, której obraz można zobaczyć na dużym ekranie w centralnej konsoli. Samochód wyposażony jest także w bez kluczykowy dostęp oraz uruchamianie pojazdu.

Fot. Fiat

Pod maską jak na razie dostępna będzie jedna benzynowa jednostka o pojemności 1.4l. Turbodoładowany silnik wytwarza moc 140 KM oraz maksymalny moment obrotowy 240 Nm. Parametry te mają zapewnić zarówno dynamikę jak też ekologię jednostki napędowej. Nowy Fiat 124 Spider występować będzie w dwóch wersjach wyposażeniowych Spider oraz Lusso. Każda z nich dostępne będzie w paletę 8 lakierów. Samochód wejdzie do sprzedaży wraz z specjalną wersją Anniversary do rynku. Będzie ona ozdobiona odpowiednim numerowym znacznikiem. Samochód będzie występować tylko w kolorze czerwony oraz czarnym skórzanym obszyciem siedzisk.

Fot. Fiat

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-11-19 03:44:43
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Fiat-nadal-stawia-na-wskrzeszanie-starych-ikon

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt