Ford Fiesta - kolejna odsłona bestsellera

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford Fiesta - kolejna odsłona bestsellera
Produkowany od 1976 roku, sprzedany w nakładzie 15 milionów sztuk, doczekał się teraz swojej 8 już generacji. Fiesta, znana przede wszystkim z bardzo dobrych właściwości jezdnych i małej awaryjności, zyskała sobie przez te lata rzeszę fanów.


Najnowsza odsłona bestesllera Forda zyskała zbliżoną linię do większego brata - Mondeo. Charakteryzuje się dużym, trapezowatym grillem i bardzo zaokrągloną linią wzdłuż zderzaka przedniego. Nowa maska, wraz z reflektorami, nadaje Fieście bardziej agresywną linię. Także wnętrze zmieniło się, przy czym widać zapożyczenia z poprzedniej wersji - między innymi w górnej cześci środkowej konsoli.

Ekologia to w ostatnich czasach najbardziej rozpowszchniony slogan motoryzacji. O ile Fiesta jeszcze nie otrzymała napędu elektrycznego, to może się pochwalić najbardziej ekologiczną gamą silników. Aż siedem z nich ma wartości poniżej 100g/km wydzielanego dwutlenka węgla i średnie spalanie poniżej 4,3l. Do gamy silników benzynowych wchodzą 1.0l Ecoboost z 100KM lub 125KM, 1.0l Ti-VCT z 65KM lub 80KM, 1.25l z 66KM lub 80KM oraz 1.6l z 105KM. Wysokoprężne napędy, to 1,5l z 75KM oraz 1.6l z 95KM. W nowej Fieście dostępny będzie także silnik z instalacją gazową, o pojemnosci 1.4l i mocy 92KM.

Dla spragnionych osiągów, na początku 2013 roku pojawi się wersja ST nowej Fiesty, która będzie miała pod maską silnik o pojemności 1.6litra z turbodoładowaniem, co przekłada się na pokaźne 182KM.

Ford Fiesta, wraz z nowym designem, otrzymał też nowe pakiety wyposażeniowe, które to sprawia, że model znów będzie wiódł prym w segmecie B. Ponadto ma być często wybierany przez rodziców jako pierwszy samochód dla swoich dzieci. Jeden z systemów wyposażeniowych, o których warto wspomnieć, to MyKey, który pozwala zaprogramować kluczyk samochodowy. Z rozwiązania powinni być zadowoleni właśnie rodzice, można bowiem zaprogramować dopuszczalną prędkość maksymalną, głośność maksymalną lub zablokować możliwość wyłączenia systemów bezpieczeństwa. Kolejną nowością jest system SYNC, sterowany mową, który podczas wypadku poinformuje samemu odpowiednie służby ratunkowe.

Pod katem bezpieczeństwa w małym Fordzie znajdzimy system znany z wyższych segmentów samochodów, który to samodzilnie wyhamuje samochód, aby uniknąć kolizji z innym pojazdem lub przechodniem. System zatrzyma samochód jeśli nie jedziey szybciej, niż 15km/h a gdy na liczniku jest mniej niż 30km/h, będzie w stanie wyhamowąc pojazd na tyle, aby nie było poszkodowanych.

Pod kątem designu w nowej Fieście dostępne będą także 17” felgi aluminiowe. Niestety na naszych ulicach może to się średnio sprawdzić.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Ela - 2012-10-14 11:54:28
Naprawde fajnie wygląda nowa odsłona. Mam aktualną wersje i jestem bardzo zadowolona. Mało spala bardzo dobrze się prowadzi. Do bagażnika zabiorę wszystki moje rzeczy także na wakacje bez problemu nad polskie morze się mogłam zabrać. Nowy zapewne będzie większy wewnątrz.

- 2012-10-11 18:15:06
Wydaje mi się to także jako dobre rozwiązanie dla firm, przy czym brakuje tutaj opcji zapobiegaj chamskiej jazdy i niszczenia samochodu poprzez piłowanie i jeżdżenie jak wariat.

zzzz - 2012-10-10 22:56:31
Jak by mi ktoś dał samochód z blokadą prędkości to bym chyba dostał ......... . Jaka chora osoba wymyśla takie coś, a kto ponadto kto takie coś kupi.

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt