Ford Kuga, samochód w nowej odsłonie nie do rozpoznania

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford Kuga, samochód w nowej odsłonie nie do rozpoznania
Ford Kuga drugiej generacji jest pojazdem o dosyć stonowanej stylistyce, bardziej adekwatnej dla rodzinnego Vana niż SUVa. Kuga, która zaprezentowana została teraz podczas targów mobilności w Barcelonie swoją formą i wyrazem stanowi idealne połączenie siły oraz wolności. Ford wybrał te mało typowe targi dla rynku motoryzacyjnego, aby przedstawić swój nowy system zarządzania multimediami i systemami samochodu SYNC3. System zaprezentowany został właśnie na nowej odsłonie modelu Ford Kuga. Tym o to sposobem amerykański producent samochodów przedstawił dwie nowości na najbliższe półrocze.


Fot. Ford

Ford Kuga w swojej nowej odsłonie zachwyca, stylistycznie nawiązując bardziej do pierwszej generacji. Wiązać przy tym nowy język projektowania samochodów Forda. Przód samochodu nabrał bardzo na sile, wizualnie stał się przez to mniej opływowy. Trapezowaty grill w połączeniu z nowymi większymi reflektorami, nadaje nadwoziu bardziej sportowych walorów. Boczna linia pojazdu jak też tył stały się zdecydowanie bardziej muskularne. Teraz Kuga może bez najmniejszej przeszkody figurować jako mniejszy brat modelu Edge. Odświeżony Ford będzie posiadał przy tym szeroką paletę obręczy aluminiowych sięgająca od 17” do 19”. Tak jak na zewnętrza tak też wewnątrz zmiany są kolosalne i nie do porównania z aktualną sprzedawaną wersją Forda Kuga. Duży dotykowy ekran centralnie umieszczony zapewnia dobrą widoczność. Nie ważne czy w przypadku parkowania i używania kamery cofania lub też podczas korzystania z nawigacji. Także tutaj stylistycznie samochód nawiązuje do pozostałych nowości w ofercie amerykańskiego producenta.

Fot. Ford

SYNC3 to najnowszy system do zarządzania samochodem oraz systemami multimedialnymi marki Ford. Podczas targów w Barcelonie zaprezentowane zostały nowe funkcjonalności. System multimedialny instalowanych w Fordach ma pomagać kierowcy, wystarczy że wypowie on „chcę kawę”, „muszę zatankować”. SYNC 3 samodzielnie wyszuka najbliższe lokalizacje spełniające wymogi kierowcy. Dobra wiadomość dla polskich użytkowników, nowy system multimedialny Forda będzie obsługiwać także komendy w języku polskim. SYNC 3 zadebiutuje na samym początku w aktualnych już dostępnych samochodach Galaxy, S-Max Mondeo oraz w nowościach takich jak Edge.

Fot. Ford

Ford Kuga to jeden z trzech nowych samochodów segmentu SUV, który ma się pojawić w przedziale następnych trzech lat. Wiadomo, że w tym roku Ford do Europy wprowadzi nie tylko nowego Edge. W ofercie zobaczymy także nową Kugę. Nowy Ford Kuga będzie miał w swojej ofercie bardziej oszczędny i ekologiczny silnik TDCi. 1.5l wysokoprężny silnik o mocy 120 KM, zastępuje jednostkę 2.0l TDCi. Pozostałe jednostki, które będą montowane są w nowej wersji to 2.0 TDCi 150 KM, 2.0 TDCi 180 KM AWD. W ofercie silników benzynowych dostępna będzie jedna jednostka o trzech mocach 120 KM, 150 KM oraz 182 KM. W ostatniej opcji samochód będzie wyposażony w napęd na cztery koła.

Fot. Ford

Oprócz nowych silników, Fordy będą posiadały coraz to bardziej zaawansowane systemy aktywnego bezpieczeństwa. Jednym z ważnych tematów, jakie zostały poruszone podczas konferencji Forda na targach Barcelona Mobile World to rozwój autonomicznych technologi. Oznaczają one wyższy poziom bezpieczeństwa, bardziej ekologiczną jazdę oraz lepsze zarządzanie ruchem. System Active City Stop , który znajdzie się na pokładzie nowego Forda Kuga to najlepszy przykład rozwoju w dobrą stronę. W tym modelu system ten został na tyle dobrze dopracowany, że działa już nawet do prędkości 50 km/h. Wcześniej było to zaledwie 30 km/h.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-02-22 23:53:27
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ford-Kuga--samochod-w-nowej-odslonie-nie-do-rozpoznania

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt