Honda dołącza do Toyoty, kolejny samochód na wodór

Rozmiar tesktu A A A
-
Honda dołącza do Toyoty, kolejny samochód na wodór
Sukces największego producenta samochodów na świecie oraz najbardziej zaawansowanego pod względem nowych rozwiązań napędowych Toyota, otrzymuje konkurencję. Na rynku pojawi się drugi samochód masowy, napędzany wodorem. Konkurencja Toyoty nadchodzi z rodzimego japońskiego rynku i nazywa się Honda FCV. Konkurencja na horyzoncie może oznaczać dla klientów nic innego jak lepsze ceny w zakupie, a dla właścicieli pojazdów napędzanych konwencjonalnym paliwem, mniejszy rachunek przy dystrybutorze.


Fot. Honda

Na temat Hondy FCV jak na razie producent dużo informacji nie udostępnił. To co wiem ogranicza się do takich informacji jak zasięg samochodu, który wynosi aż 700 km na jednym tankowaniu. Dzięki kompaktowych rozmiarów samej jednostki napędowej oraz zbiorników na paliwo, klient otrzymuje pełnowartościowy produkt bez żadnych ograniczeń użyteczności. To oznacza nic innego jak dużo miejsca nawet dla pięciu dorosłych osób oraz miejsce w bagażniku. Warto zaznaczyć także, że samochód w specyfikacji japońskiej, będzie mógł służyć jako awaryjny generator prądu dla domu. Wszystko dzięki wbudowanemu przetwornikowi mocy. Więcej na temat drugiego samochodu na wodór dowiemy się jednak dopiero podczas 44 targów w Tokio. Odbędą się one 28 października.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-10-01 20:34:29
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Honda-dolacza-do-Toyoty--kolejny-samochod-na-wodor

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt