Ford Mondeo, przemyślane rozwiązania i nowy poziom komfortu

Rozmiar tesktu A A A
-
Ford Mondeo, przemyślane rozwiązania i nowy poziom komfortu
Już od pierwszej generacji Mondeo należał do kluczowych modeli w ofercie Forda. Zaraz po Fieście to najdłużej produkowany samochód na Europejskim rynku. Mimo flagowej roli, samochód musiał długo czekać na swoje przystosowanie do nowej linii obowiązujące w modelach amerykańskiego producenta. Wraz z pojawieniem się na rynku nowego Forda Mondeo, samochód po raz kolejny zbliży markę do segmentu premium oferując w niektórych wypadkach nawet lepsze rozwiązania pod kątem komfortu. Podczas debiutu Mondeo pojawi się w nadwoziu hatchback oraz kombi, na sedana będzie trzeba poczekać.


Fot. Ford

Ford Mondeo od wielu lat znany jest głównie z kilku elementów, komfort, niesamowite właściwości jezdne oraz pojemność. Na tych aspektach skupiła się także nowa generacja Mondeo, dodatkowo doszła nowa ekskluzywna sylwetka Astona Martina. Stylizacja Astona Martina, która należy do Forda została idealnie wkomponowana do nowej generacji Forda Mondeo. Dzięki temu samochód posiada sportową sylwetkę, a ponadto emanuje wizualnie segmentem premium.

Fot. Ford

Wnętrze wobec poprzedniej generacji zostało mocno okrojone. Styliści Forda postanowili pójść zgodnie z trendem i przeprojektować całą funkcjonalność oraz multimedialność samochodu do dotykowego ekranu. Tak też nowe Mondeo posiada duży 10” ekran w środkowej konsoli. Jednak na digitalizacji tutaj się nie zakończyło. Także deska rozdzielcza oraz wszelkie wskaźniki zostały zastąpione i zintegrowane w cyfrowy ekran. Duży nacisk Ford położył w komfortowe podróżowanie. Fotele przednie nie tylko można regulować w 10 poziomach. Dodatkowo wyposażone zostały w 11 poduszek, które dzięki swojemu idealnemu rozłożeniu wprowadzają osobę siedzącą w stan odprężenia. Ponadto fotele te są nie tylko podgrzewane, ale także wentylowane.

Fot. Ford

Dla poprawienia właściwości jezdnych i poprawienia komfortu na tylnej kanapie wprowadzony został nowy typ zawieszenia tylnego. Dla lepszego komfortu obniżony został także poziom o 3 decybeli przedostających się z zewnątrz szumów. Samochód wyposażony został także w nowy system sterowania SYNC2, dzięki niemu będzie można między innymi sterować jeszcze większą paletą funkcji samochodu, takich jak np. Klimatyzacja. Nowy Mondeo został także pod tym kątem przepracowany. Zapewniając jeszcze szybsze schłodzenie samochodu, jak też szybsze ocieplenie.

Fot. Ford

Pod maską nowego Mondeo znajdzie się aż 12 silników tradycyjnych oraz jedna hybryda. Benzynowych silników do wyboru będzie 5 jednostek wszystkie w technologi EcoBoost oraz 8 wysokoprężnych.
SilnikMocMoment obrotowySkrzynia biegówPaliwo
1.0l EcoBoost125 KM170Nm6 manualBenzyna
1.5l EcoBoost160 KM240Nm6 manualBenzyna
1.5l EcoBoost160 KM240Nm6 automatBenzyna
2.0l EcoBoost203 KM345Nm6 automatBenzyna
2.0l EcoBoost240 KM345Nm6 automatBenzyna
1.6l TDCI115 KM270Nm6 manualDiesel
1.6l TDCI ECOnetic115 KM270Nm6 manualDiesel
2.0l TDCI150 KM3500Nm6 manualDiesel
2.0l TDCI180 KM400Nm6 manualDiesel
2.0l TDCI ECOnetic150 KM350Nm6 manualDiesel
2.0l TDCI ECOnetic180 KM400Nm6 manualDiesel
2.0l TDCI150 KM350NmPowerShiftDiesel
2.0l TDCI180 KM400NmPowerShiftDiesel
2.0l iVCT Hybrid187 KM173NmautomatBenzyna
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-10-14 23:53:45
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ford-Mondeo--przemyslane-rozwiazania-i-nowy-poziom-komfortu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt