Hyundai Tucson, nowe oblicze koreańskich SUVów

Rozmiar tesktu A A A
-
Hyundai Tucson, nowe oblicze koreańskich SUVów
Jednym z producentów, który w ostatnich latach zrobił największy skok technologiczny oraz stylistyczny to na pewno koreański Hyundai. Potwierdza to także najnowszy model, którego premiera odbyła się podczas trwających targów w Genewie. Samochód łączy w sobie wszystkie cechy, które mogą się przyczynić do dobrych wyników sprzedażowych. Wszystkie samochody Tucson na Europejski rynek będą wytwarzane przy tym na starym kontynencie.


Fot. Hyundai

Sukces większego brata Tucsona model Santa Fe wywarł mocny wpływ na stylistykę nowego mniejszego modelu Hyundaia. Nowy SUV segmentu C, łączy w sobie dzięki temu stylistykę sportową, elegancką jak też terenową. Połączenie klasycznego nadwozia SUVa ze sportowymi rysami maski tworzą ładne połączenie, które wpływa pozytywnie na cały obraz samochodu. Dodatkowo konstrukcja zyskuje dużo dzięki nowym światłom do jazdy dziennej wykonanej w technologi LED. Wnętrze nowego SUVa Hyundai Tucson jest bardziej przestronne, niż w bliźniaczym wymiarowo modelu ix35. Użyte materiały są przy tym lepszej jakości i dużo bardziej miłe w dotyku, a układ konsoli środkowej jeszcze bardziej czytelny i łatwiejszy w obsłudze. Dzięki temu Hyundai Tucson może bez wahania być także wykorzystywany jako samochód reprezentacyjny. Tylna kanapa daje odpowiednio dużo miejsca nawet przy całkowicie do tyłu przesuniętym przednim fotelu. Bagażnik jest pakowny ( 513 litrów ) i dzięki płaskiej płaszczyźnie uzyskanej po złożeniu tylnej kanapy jest także możliwość przewiezienia większych dłuższych elementów.

Fot. Hyundai

Pod maską znalazło się kilka nowych bardziej ekonomicznych jednostek, w tym silnik benzynowy turbodoładowany. W przypadku wysokoprężnych jednostek do wyboru będą trzy jednostki 1.7l 115 KM, 2.0 136 KM lub 186 KM. W przypadku najmniejszej i środkowej jednostki samochód będzie dostępny z napędem na przednią oś. Napęd na cztery koła będzie w standardzie w przypadku najmocniejszym 186 konnym silniku, zaś słabsza dwu litrowa jednostka będzie mogła być w niego doposażona. We wszystkich opcjach silników podstawą będzie 6 biegowa manualna przekładnia. Napędy dwu litrowe będą mogły być wyposażone w 6 biegowe automatyczne skrzynie. Silniki napędzane benzyną dostępne będą w dwóch wariantach. Obie jednostki będą posiadały pojemność 1.6 litra, zaś moc podstawowej będzie wynosić 132KM, a drugiej turbodoładowanej 175KM. Także tutaj na start dostępna będzie manualna 6 biegowa przekładnia, w przypadku turbodoładowanej jednostki będzie można wybrać dwu sprzęgłową skrzynie DCT z 7 biegami.

Fot. Hyundai

Tucson to nie tylko wygodny i komfortowy samochód, ale także posiada mocną stronę multimedialną. Do bezpośredniej komunikacji pomiędzy kierowcą, a samochodem służy duży 8" dotykowy ekran. System do obsługi samochodu jest prosty i czytelny, prowadzący przy tym osobę obsługującą prawie że za rękę. Wersja samochodu wyposażona w system nawigacji będzie posiadała 7 letnią aktualizację map systemu TOM TOM. Także właściciel przy okazji serwisowania samochodu będzie miał przy okazji zawsze aktualne mapy.

Fot. Hyundai

Położony został także mocny nacisk na bezpieczeństwo. Świadomość klientów w tym zakresie rośnie z roku na rok. Dlatego też żaden producent nie może sobie odpuścić tego zagadnienia. Braku 5 gwiazdek w testach EuroNCAP może mieć duży wpływ na to czy samochód będzie sukcesem sprzedażowym czy też nie. Tucson wyposażony został wiele systemów bezpieczeństwa aktywnych, które na bieżąco monitorują jak też wspierają kierowcę. Oprócz takich systemów jak monitorowanie pasu jezdni czy też aktywne trzymanie odległość do poprzedzającego samochodu, dzięki aktywnemu tempomatu. Wyposażony został został także w mechanizm, który w przypadku zderzenia z człowiekiem podnosi maskę tak aby pochłonąć dużą część energii kinetycznej.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-03-08 19:56:12
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Hyundai-Tucson--nowe-oblicze-koreanskich-SUVow

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt