Hyundai Tuscon, nadchodzi mały brat Santa Fe

Rozmiar tesktu A A A
-
Hyundai Tuscon, nadchodzi mały brat Santa Fe
Kilka tygodni temu Hyundai zapowiedział, że podczas zbliżających się targów w Genewie zaprezentowany zostanie nowy Tuscon. Już szkice zapowiadały że będziemy mieli do czynienia z bardzo eleganckim modelem. Miesjki SUV koreańskiego producenta, otrzymał jednak nie tylko styl swojego większego brata, także pod względem komfortu daleko nie będzie odbiegać. Samochód w pełnej okazałości zobaczymy już 3 marca w Genewie.


Fot. Hyundai

Za wygląd nowego Hyundaia Tuscon odpowiedzialny był projektant Peter Schreier, osoba która juz kilka lat temu odmieniła całkowicie oblicze koreańskiej marki. Wraz z nim do pracy nad nowym miejskim SUVem zasiedli pracownicy z aż trzech centr projektowych. Efekt, który został uzyskany przeszedł chyba najśmielsze oczekiwania. Stylistyka nowego SUVa, która łączy w sobie elegancką prezentacyjną linie połączona w wyczynowe możliwości samochodu. Tworzą z pojazdu prawdziwy wielostronny pojazd, z którym bez problemu można podjechać zarówno pod elegancką restauracje, jak też na weekend do lasu.

Fot. Hyundai

Elegancka linia, która przeważa w nadwoziu łatwo odnajdziemy także wewnątrz samochodu. Wobec ix35, które zastąpi projektanci Hyundaia zastosowali obsługę samochodu. Nowa linia sprawia, że wszystkie elementy do sterowania samochodem są nie tylko lepiej poukładane, ale także lepiej dostępne i bardziej logicznie rozłożone. Za odpowiednią stylizację odpowiadają także metalowe wstawki przy wywietrznikach. Hyundai Tuscon wyposażony został też w duży i czytelny ekran w centralnej konsoli, który także pozytywnie działa na cały układ wnętrza..

Fot. Hyundai

Pod maską zagości pięć jednostek napędowych, które podzielone zostały na dwie benzynowe oraz trzy wysokoprężne. W przypadku benzyny obie jednostki będą miały pojemność 1.6l i wykonane w technologi GDI, podstawowy silnik generować będzie moc 136 KM, mocniejsza turbodoładowana jednostka T-GDI aż 176 koni mechanicznych. W przypadku ostatniej wymienionej dostępna będzie 6 biegowa manualna skrzynia lub automatyczna dwu sprzęgłowa przekładnia z siedmioma biegami. Wysokoprężne silniki dostępne będą w konfiguracji 1.7l 115 KM, 2.0 136 KM oraz 2.0 184 KM. Wszystkie dostępne silniki do nowego Hyundaia Tuscon będą spełniać normę Euro 6.

Fot. Hyundai

Samochód będzie produkowany w czeskiej fabryce koreańskiego producenta. Pierwsze samochodu zjadą z taśmy już w lipcu, w salonach jednak pojawią się dopiero po wakacjach.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-02-18 20:00:24
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Hyundai-Tuscon--nadchodzi-maly-brat-Santa-Fe

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt