Infiniti Q50 Eau Rouge nadejście demona mocy

Rozmiar tesktu A A A
-
Infiniti Q50 Eau Rouge nadejście demona mocy
Podczas targów w Genewie Japoński producent luksusowych samochodów, zaprezentował wzbogaconą wersje modelu Q50 Eau Rouge, wobec konceptu z styczniowych targów NAIAS w Detroit. Sam model nie tylko otrzymał zmiany pod maską, ale także w konstrukcji nadwozia. Wykorzystując doświadczenie zdobyte z poprzednich sezonów F1 w dziedzinie aerodynamiczności.


Fot. Infiniti

Najważniejszym elementem modelu Infiniti Q50 Eau Rouge to jego jednostka napędowa. Do wygenerowania 568KM wykorzystana została, 3.8 litrową jednostka w układzie V6. Aby otrzymać moc wykorzystano podwójną turbinę. Maksymalny moment obrotowy generowany z tego połączenia wynosi aż 600 Nm. Wypracowana siła napędu przekazywana jest na wszystkie 4 koła, w idealnych proporcjach 50/50. Za zmianę przełożenia w silniku posłuży 7-biegowa automatyczna skrzynia. Maksymalna prędkość, która została ograniczona elektronicznie to 290km/h, zaś aby zobaczyć pierwszą 100km/h na liczniku potrzeba trochę poniżej 4 sekund.

Fot. Infiniti

Jak na razie nie wiadomo czy w ogóle ruszy produkcja tego demona mocy. Jednak pozytywne opinie oraz silna pozycja w sprzedaży samochodów o konkurencyjnych parametrach, zapewne skłoni Japońskiego producenta do tego kroku.

Wraz z premierą Infiniti Q50 Eau Rouge, zaprezentowana została także nowa jednostka, która trafi do tego sportowego sedana. Czterocylindrowy napęd o pojemności 2 litrów, generować będzie moc 211 KM oraz moment obrotowy wynoszący 320Nm. Tak jak Eau Rouge do zarządzania siłą silnika posłuży 7-biegowa automatyczna skrzynia. Jednak w przeciwieństwie do Japońskiego demona prędkości, napęd przekazywany będzie w całości na tylną oś. Infiniti Q50 ze wskazanym silnikiem w Europie pojawi się na przełomie jesieni tego roku.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-04-08 00:18:49
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Infiniti-Q50-Eau-Rouge-nadejscie-demona-mocy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt