Infiniti Q50 z lekkimi zmianami na 2016 rok

Rozmiar tesktu A A A
-
Infiniti Q50 z lekkimi zmianami na 2016 rok
Japoński producent premium przygotował szereg zmian w swoim sportowym sedanie Q50. Samochód trafi do sprzedaży między innymi z nową bardziej dynamiczną jednostką napędową w układzie V6. W modelu zainstalowana zostanie druga generacja systemu DAS, rozwiązanie które ma zapewnić jeszcze lepszą dynamikę pojazdu. Kolejna nowość do opracowany elektroniczny system zawieszenie, który ma zapewnić jeszcze więcej radości z jazdy.


Fot. Infiniti

W ofercie sportowego sedana Q50, udostępniona zostanie nowa podwójnie turbodoładowana jednostka w układzie V6. Oprócz wspomnianego silnika w ofercie nadal znajdować będzie się turbodoładowana benzynowa jednostka o pojemności 2.0l oraz wysokoprężna jednostka 2.2l. Jak też hybrydowe rozwiązanie współpracujące z jednostką V6.Nowy silnik w ofercie modelu Q50 będzie posiadało pojemność trzech litrów. Moc jaką udało się wyciągnąć japońskim konstruktorom to 405 KM, zaś maksymalny moment obrotowy opiewać będzie na poziomie 475 Nm. Bez zmian pozostała 7 stopniowa przekładania automatyczna, która dostępna jest także w słabszych jednostkach napędowych Q50. Tak jak dotychczas położenie biegów, będzie można zmieniać wygodnie za pomocą łopatek, umieszczonych na kolumnie za kierownicą.

Fot. Infiniti

System drugiej generacji DAS będzie standardem w wersji hybrydowej oraz w nowej jednostce V6. Rozwiązanie, które zapewnia sportowej limuzynie nadzwyczajnie precyzyjne przełożenie ruchu kierownicy na przednie koła. W rozwiązaniu spotykanym tylko w Infiniti układ kierowniczy składa się z elektrycznych silników, które odwzorują ruch kierownicy wobec przedniej osi. Pozwala to na dużo łatwiejsze manewrowanie samochodem jak też bardziej precyzyjnej korekcji toru jazdy.

Fot. Infiniti

Kolejna nowość w samochodzie to zapewniające większą radość z jazdy zawieszenie. Już aktualnie wykorzystywane zapewniało, precyzję, pewne trzymanie się drogi oraz dobrą amortyzację. Jednak Infiniti wziął sobie do serca uwagi swoich klientów i dopracował je. Nowe zawieszenie ma dzięki licznym modyfikacją zapewniać jeszcze lepsze właściwości jezdne wszystkim znajdującym się na pokładzie osobą.

Zapraszamy także do testu modelu Q50
Infiniti Q50 Sport, samochód dla tych co lubią się wyróżniać - cz I
Infiniti Q50 Sport, samochód dla tych co lubią się wyróżniać - cz II
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-12-17 20:57:09
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Infiniti-Q50-z-lekkimi-zmianami-na-2016-rok

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt