Jaguar wchodzi w nowe obszary motoryzacyjne - Concept C-X17

Rozmiar tesktu A A A
-
Jaguar wchodzi w nowe obszary motoryzacyjne - Concept C-X17
Brytyjska marka Jaguar przede wszystkim znana jest z produkcji najwyższej klasy ekskluzywnych limuzyn oraz sportowych samochodów. Ten obraz po 65 Targach IAA we Frankfurcie można odłożyć do szuflady. Wraz z rozpoczęciem wystawy, zaprezentowane zostało całkowicie nowe oblicze tego producenta. W obliczu trendu na wyżej zawieszone samochody, także i Jaguar nie mógł się oprzeć i zaprezentował właśnie swój Concept C-X17. Jednak nawet on został zaprojektowany jako perła luksusu.
Wymiary koncepcyjnego Jaguara prezentują się następująco. Długość wynosi 4.72m, szerokość 1.96m, wysokość 1.65m, zaś rozstaw osi ustawiony został na 2.91m. Zaprezentowany model został osadzony na najnowszej platformie o nazwie kodowej iQ, która oficjalnie na rynku zadebiutuje dopiero w 2015 roku, wraz z nowym modelem na pograniczu segmentu C/D.

Pod maską Jaguara C-X17 znalazła się jednostka jak na razie tylko jedna - V6, która bez większych problemów rozpędzi samochód do 300km/h i ponad. Jednak docelowo tych silników znaleźć ma się więcej. Nad pełną gamą Jaguar wspólnymi siłami pracuje z Land Roverem.Pod względem designu trudno oczekiwać rewolucji. W Jaguarze liczy się tradycja; tak też stawiając obok siebie nawet kilka starszych modeli, różnica w wyglądzie będzie nie za duża. Jest to jednak wielki plus tego producenta. Wygląd samochodów marki jest na tyle uniwersalny, że nawet po 10, 20 i więcej latach, samochód nadal robi wrażenie.Wewnątrz Jaguara C-X17 zawitał już jednak 21 wiek, jeśli nie 22. Wszystko zostało staranie zaprojektowane, tak, że stanowi idealną symbiozę. Myśl przewodnia w koncepcyjnym modelu, to przede wszystkim dotyk. Widać to już na pierwszy rzut oka w środkowej konsoli, na której wszystkie przyciski i wskaźniki wyświetlane zostają na szklanej platformie.Nowy model koncepcyjny Jaguara nieco burzy tradycyjny obraz tego producenta samochodów. Jednak pokazuje także, iż nie ma granic i warto wychodzić poza swój bezpieczny obszar. Samochód prezentuje się bardzo dojrzale i jak przystaje do Jaguara, odpowiednio ekskluzywnie. Pojawienie się tego modelu na rynku na pewno przyniosłoby kilkuset nowych klientów, choć tradycjonaliści też nie odmówiliby posiadania tego unikatowego okazu w swoim garażu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-09-30 22:10:47
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Jaguar-wchodzi-w-nowe-obszary-motoryzacyjne-Concept-C-X17

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt