eWheelDrive - Ford Fiesta z innowacyjnym silnikiem w kołach

Rozmiar tesktu A A A
-
eWheelDrive - Ford Fiesta z innowacyjnym silnikiem w kołach
Współpraca pomiędzy Fordem a partnerem technologicznym Schaeffler, poskutkowała pierwszym osiągnięciem, które może zrewolucjonizować technologię przekazywania mocy silnika na ulicę. Jako samochód testowy posłużyła nowa generacja Fiesty, która to pozbawiona została standardowego silnika spalinowego. Jednak pod maską nie został zainstalowany nawet silnik elektryczny.


W testowym Fordzie Fiesta napęd znajduje się w kołach samochodu. Dokładniej w tylnych kołach. Zamiast tradycyjnych felg, w samochodzie umieszczono specjalnie opracowane komponenty wewnętrzne, w których znajduje się silnik elektryczny. Rozwiązanie to pozwala na pozbawienie samochodu tradycyjnej komory silnika. Co za tym idzie, miejsce zagospodarować można na rzecz osób poruszających się pojazdem.Nowe rozwiązanie, zaprezentowane przez Forda i Schaeffler, może mieć duży wpływ na kolejne generacje samochodów, zarówno pod względem ich ekologicznych właściwości, jak też designu. Ford przewiduje, że w takim przypadku aktualne 2-osobowe samochody będą w stanie bez większych przeszkód zapewnić odpowiednią ilość miejsca nawet 4 pasażerom. Z drugiej strony może to także skutkować zmniejszeniem rozmiarów samochodów.

Każde modyfikacje, które poniosą za sobą dalsze prace nad tym rozwiązaniem, pozytywnie oddziaływać będą na infrastrukturę oraz zarządzanie wolnymi miejscami w mieście. Aktualnie w miastach żyje 3,4 miliarda osób. Przewiduje się, że do 2050 roku ta liczba się podwoi. W takim wypadku aktualne konstrukcje pojazdów nie są odpowiednie do idealnego gospodarowania miejscem dostępnym w aglomeracjach.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2013-04-30 18:19:08
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/eWheelDrive-Ford-Fiesta-z-innowacyjnym-silnikiem-w-kolach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt