Lexus UX, Science fiction staje się faktem

Rozmiar tesktu A A A
-
Lexus UX, Science fiction staje się faktem
Lexus podczas międzynarodowych targów samochodowych w Paryżu zaprezentował koncepcyjny model Lexus UX. Pojazd ten ma pokazać w jakim kierunku będzie rozwijać się stylistyka oraz technologie japońskiej marki premium. Lexus UX Concept wprowadza także wiele innowacyjnych rozwiązań. Japoński samochód to pierwszy model, w którym zastosowane zostały nowe koncepcyjne kinetyczne fotele. W tym dochodzi także trójwymiarowy system wyświetlania informacji. Dzięki temu nowy koncepcyjny pojazd Lexus przełamuje kolejne bariery technologiczne i czyni to co wydawało się nie możliwe, możliwe.


Fot. Lexus

Na zewnątrz widzimy bryłę, która stanowi kolejny krok w ewolucji aktualnej stylizacji japońskiej marki. Nowe elementy to jeszcze bardziej ostre zakończenia. Producent ewidentnie zaprzestał stosowania coraz to mniejszych okien, dzięki temu do wnętrza samochodu przedostaje się zdecydowanie dużo więcej światła. Duży grill oraz mocno do góry posunięte nadkola, co za tym idzie niżej położona maska, nadaje całemu nadwoziu dynamiki i agresywności. Jednak nie brakuje w tym całym koncepcie także eleganckich atrybutów, takich jak duże podłużne LEDowe reflektory, ładnie wystylizowane obręcze kół oraz spokojny krój tylnej części samochodu.

Fot. Lexus

Wnętrze Lexusa UX to połączenie najlepszych książek rodem Science fiction. Nie jeden serial tej dziedziny będzie mógł się na tym samochodzie opierać. Oprócz kontynuacji przedniej części samochodu widzimy tutaj dużo innowacyjnych podejść do rozwiązania stylistyki sportowej i komfortowej. Z jednej strony wszystko mamy w ruchu z drugiej widzimy dbałość o każdy szczegół. Do tego dochodzą jeszcze innowacyjne koncepcyjne fotele kinetyczne, które nie tylko ładnie wyglądają ale dzięki swojej konstrukcji dopasowują się do kontur osoby siedzącej. Zapewniając najwyższej klasy wygodę. Do tego dochodzi jeszcze pierwsza w swoim rodzaju i zastosowana w samochodach technologia 3D. W przeciwieństwie do tego co znamy z telewizorów nie są nam potrzebne żadne okulary. Wyświetlony obraz jest w prawdziwym 3d. W tej technologi wyświetlane zostają kluczowe informacje na temat samochodu.

Fot. Lexus

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-10-14 23:16:02
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Lexus-UX--Science-fiction-staje-sie-faktem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt