Ekskluzywny model Hyundaia, Genesis trafia do Polski

Rozmiar tesktu A A A
-
Ekskluzywny model Hyundaia, Genesis trafia do Polski
Flagowy model Genesis koreańskiego producenta trafia w tym roku także do polski. Jego głównymi rynkami to rynek amerykański oraz koreański, gdzie samochód bardzo dobrze radzi sobie nawet z lepiej usytuowanymi samochodami europejskiej konkurencji. Jak przystaje na samochód flagowy Hyundai nie szczędził pieniądza i stworzył naprawdę bardzo udany samochód. Stworzenie modelu zajęło koreańskim inżynierom 4 lat, a koszt stworzenia przekroczył prawie 350mln Euro.


Fot. Hyundai

Model stworzony został zgodnie z rozbudowaną wersją języka projektowania samochodów Fluid Sculpture 2.0. Pierwotny styl ten, który zaprezentowany został ok. 5 lat temu przyczynił się między innymi do tego, że koreańska marka od wielu lat należy do najszybciej rozwijających się producentów samochodów. Hyundai Genesis prezentuje się jak przystało na dużą limuzynę ,statecznie jednak z powiewem dynamiki. Jako jedyny model w ofercie koreańskiego producenta, samochód ten otrzymał swój własny logotyp.

Fot. Hyundai

Wewnątrz samochód prezentuje się prestiżowo, elegancko i dostojnie. Nie musi się w żadnym aspekcie chować przed Europejską konkurencją, rzec można nawet że to niektóre flagowe Europejskie modele mogą się czegoś nauczyć od tego modelu. Technologicznie także nie odstaje od swojej konkurencji, zaś za bezpieczeństwo nad pasażerami i kierowcą czuwają systemy aktywne i pasywne. Oprócz takich rozwiązań jak aktywny tempomat, czy też system utrzymujący kierowcę na pasie ruchu, Genesis jako pierwszy samochód wyposażony będzie w czujnik CO2 w kabinie, aby zapobiegać i ostrzegać kierowcę przed zaśnięciem.

Fot. Hyundai

Serce nowego Hyundaia Genesis stanowi 3.8 litrowa jednostka w układzie V6. Silnik generuje moc 315 KM, zaś za odpowiednie przełączanie biegów służy 8-biegowa automatyczna skrzynia. Jako pierwszy model w ofercie Hyundaia, Genesis będzie posiadać napęd na wszystkie 4 koła. Za odpowiedni komfort podczas jazdy będzie odpowiedzialne nowe wielowahaczowe zawieszenie z przodu jak też z tyłu oraz niemal równomierny rozkład mas 52:48.

W Europie samochód będzie dostępny tylko w jednej, najbogatszej wersji wyposażeniowe. Dostępność samochodów na rynek starego kontynentu będzie ograniczona, zaś cena jednego samochodu wynosić będzie 299 tyś zł.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-07-01 09:52:20
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Ekskluzywny-model-Hyundaia--Genesis-trafia-do-Polski

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt