Lexus ze sportową premierą podczas festiwalu prędkości

Rozmiar tesktu A A A
-
Lexus ze sportową premierą podczas festiwalu prędkości
Najszybszy festiwal motoryzacyjny po raz kolejny otworzy swoje bramy i przez 3 dni będzie gościł nie tylko fanów motoryzacji sportowej, ale także kilka premier. W dniach od 26 do 28 czerwca trochę ponad 100 km od Londynu odbędzie się Goodwood Festival of Speed, najszybsza tego typu impreza w Europie. Podczas niej zadebiutują także usportowione wersje samochodów w tym między innymi Lexus GS F. Będzie to pierwszy publiczny pokaz tego samochodu przez tegorocznym wprowadzeniem na rynek.


Fot. Lexus

Pod maską Lexusa GS F, sportowego japońskiego samochodu mieścić będzie się 5 litrowy silnik o układzie V8 i generujący moc 476 koni mechanicznych. Moment obrotowy jakim będzie dysponować ta wersja będzie wynosić maksymalnie 530 Nm. Lexus GS F podczas projektowania był specjalnie przymierzany do jak najszybszego pokonania popularnej Nordschleife. Zdecydowanie jedenego z najtrudniejszych torów wyścigowych, wyposażony w liczne ostre i niebezpieczne zakręty. Wobec tradycyjnej wersji GS F otrzymał wzmocnione nadwozie, zawieszenie zostało przystosowane do wymagających manewrów. Sportowy japoński samochód otrzymał także rozwinięty przez Lexusa wektorowy dyferencjał momentu obrotowego, system który po raz pierwszy znalazł się w RC F coupe.

Fot. Lexus

Lexus GS F, który wystąpi podczas Goodwood Festival of Speed nie będzie jednak finalną salonową wersją, ta zostanie oficjalnie zaprezentowana w późniejszym okresie tego roku. Jednak zbliżający się okres wprowadzenia samochodu na rynek sugeruje, że ulicznego GS F poznamy podczas zbliżających się targów IAA we Frankfurcie.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-06-09 19:36:34
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Lexus-ze-sportowa-premiera-podczas-festiwalu-predkosci

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt