Miejskie, hiszpańskie, silne - Ibiza Cupra w liczbach

Rozmiar tesktu A A A
-
Miejskie, hiszpańskie, silne - Ibiza Cupra w liczbach
Najnowsza odsłona najbardziej sportowej odmiany modelu Ibizy wkrótce wejdzie do polskich salonów. Z tej okazji polski importer podał ceny za ten model. Podstawowa wersja pojazdu będzie kosztować od 78 100 zł. W zamian klient otrzyma miejski samochód z turbodoładowanym silnikiem 1.8 TSI oraz bardzo wysoką konfigurację wyposażenia wnętrza. Ibiza w wersji Cupra występuje wyłącznie w nadwoziu 3 drzwiowym. Co dodatkowo przekłada się na jego sportową wizualizację.


Fot. Seat

Pod maską tego niedużego samochodu znajduje się nowa turbodoładowana jednostka TSI o pojemności 1.8l. Maksymalna moc, którą silnik osiąga to 192 KM. Wobec poprzedniej generacji moc silnika urosła o 12 KM. Najwyższy moment obrotowy wynosi przy tym 320 Nm. Niska waga pojazdu, duża moc oraz sportowe wystrojenie jednostki przyczyniają się do tego, że nowa Ibiza Cupra do osiągnięcia 100 km/h potrzebuje wyłącznie 6,7 sekund. Za odpowiednie zmniejszenie spalania odpowiada system Start/Stop. W trybie mieszanym samochód ma dzięki temu spalać tylko 6l na 100 km.

Fot. Seat

Za sportowymi osiągami pojazdu idzie także zmodyfikowany wygląd nadwozia. Specjalny zestaw 17” felg „Barcino” kolorystycznie współgrają z czarno matowym kolorem dyfuzora. Dzięki temu wyróżniają się dodatkowo czerwone klocki hamulcowe. Układ wydechowy zakończony został trapezowatą końcówką, która przeniesiona został z bok tylnego zderzaka do jego środka. Kolejne elementy to zmodyfikowana faktura wlotów powietrza. Najbardziej sportowa Ibiza otrzymała także emblematy wskazujące na sam model. Wraz z wyborem Cupra samochód już na dzień dobry otrzymał także biksenonowe reflektory.

Fot. Seat

Wewnątrz nastąpił ciąg dalszy modyfikacji. Seat Ibiza Cupra otrzymała między innymi sportowe siedzenia oraz kierownicę, jak też emblematy wskazujące na wersję modelu. W standardowym wyposażeniu samochodu znalazły się ponadto klimatyzacja automatyczna Climatoronic. Multimedialny system Media System Colour wraz z 5” dotykowym ekranem umieszczonym w centralnej części konsoli. Rozwiązanie to wyposażone jest między innymi w MirrorLink, pozwalające na wyświetlanie zawartości komórki na ekranie samochodu.

Fot. Seat

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-11-25 04:23:10
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Miejskie--hiszpanskie--silne-Ibiza-Cupra-w-liczbach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt