Luksusowy sportowy bolid Lexusa

Rozmiar tesktu A A A
-
Luksusowy sportowy bolid Lexusa
Od kilku już lat Lexus pokazuje na targach model koncepcyjny LFA. W ostatnim roku, na targach w Detroid i w Genwie, zaprezentowany został LF-LC. W Paryżu zobaczymy kolejną wersję rozwojową tego modelu, o nazwie LF-CC. Intensywne prace nad tym bolidem, a także wprowadzenie zbliżonego pojazdu przez Toyotę, raczej dają nadzieje, że wkońcu pojawi się on w salonach.


Aktualny model koncepcyjny wyposażony jest w 2.5-litrowy silnik hybrydowy, z napędem na tylną oś. Głównym założeniem przy tworzeniu tego silnika jest, aby był on jak najbardziej ekologiczny. Tak więc, mimo 2.5-litrowej pojemności, emisja dwutelenku węgla spada poniżej 100 g/km.

LF-CC stanowi najnowsze osiągnięcie designu według aktualnego trendu - L-finesse - z jego najmocniejszymi akcentami. Model będzie służył jako pierowzór kolejnych generacji samochodów japońskiego producenta. Wloty powietrza zostały odpowiednio zaprojektowane, aby maksymalnie zwiększyć dopływ powietrza do silnika i przednich hamulców.

Wnętrze nowego modelu zostało od nowa zaprojektowane i podzielone na dwie części. Góra jest odpowiedzialana za wyświetlanie informacji. Znajduje się tam multifunkcjonany ekran, umieszczony idealnie tak, aby kierowca miał dostępne wszystkie informacje na jeden rzut oka. Druga, dolna część, odpowiada za sterowanie. Całość została tak zaprojektowana, aby kierowca miał wszystko pod ręką, jak najrzadziej musiał spuszczać zwrok z ulicy, a zarazem sprawował pełną kontrolę nad multimediami.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-09-20 10:56:44
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Luksusowy-sportowy-bolid-Lexusa

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt