Mustang na swoje 50 lecie trafia do Europy

Rozmiar tesktu A A A
-
Mustang na swoje 50 lecie trafia do Europy
Legenda amerykańskich szos Ford Mustang trafia wreszcie na Europejskie ulice. Pierwszy model zjechał 50 lat temu, 17 kwietnia 1964 roku. Od tego momentu sprzedanych zostało ponad 9 milionów egzemplarzy, tego kultowego samochodu. Na korzyść dla nabywców Europejskich, samochód będzie dostępny z tymi samymi napędami co w swoje ojczyźnie.


Fot. Ford

Wraz z osiągnięciem 50 lat, samochód przeszedł ponowne odświeżenie. Prezentując się wobec swojego poprzednika bardziej dynamicznie, jednak nie tracąc swojego agresywnego i masywnego rozpoznawalnego designu. Kolejnym z charakterystycznych elementów wyglądu Mustanga 2014, są jego trójwymiarowe światła. Nowa odsłona Mustanga prezentuje się wyśmienicie zarówno w tradycyjnym sportowym fastbacku, jak też pełnego wolności cabrio.

Fot. Ford

Pod maską Forda Mustanga dostępne będą dwie jednostki. Dla prawdziwych fanów tego samochodu nie mogło zabraknąć rasowego silnika V8 o pojemności 5-litrów i mocy 426KM, generujący maksymalny moment obrotowy wynoszący 529Nm. Dla bardziej ekologicznych użytkowników, którzy lubią wygląd, jednak nie chcą charakterystycznego mruczenia silnika. Do ich dyspozycji znalazł się nowoczesny EcoBoost o pojemności 2,3-litrów z mocą 309KM i momentem obrotowym wynoszącym 407Nm.

Fot. Ford

Multimedialnie samochód także nie będzie musiał się chować za konkurencją. Oprócz 8-calowego dotykowego ekranu multimedialnego z wbudowaną nawigacją na wyposażeniu, znajdzie się 12 głośników zapewniające najlepszą z możliwych jakości odtwarzania muzyki. Multimedia będzie można także sterować głosem dzięki systemowi SYNC.

Fot. Ford

Największe atuty nowego Forda Mustanga oprócz rewelacyjnego i unikatowego agresywnego wyglądu, mocnego silnika ma być także jego przyczepność do drogi. Aby to uzyskać, Ford zamontował kilkanaście rozwiązań pasywnych, jak też aktywnych. Oprócz wzmocnionej ramy gwarantującej sztywność nadwozia, w tyle zamontowano niezależne zawieszenie inter-link. Wersja GT otrzyma także wyczynowy układ hamulcowy.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


- 2014-01-06 22:15:07
Ładna fura. W USA 26 tyś dolarów i się ma takiego. W Polsce zapewne trzeba będzie 200 tyś. minimum wydać.

Paweł Robert Kostecki - 2014-01-03 12:25:03
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mustang-na-swoje-50-lecie-trafia-do-Europy

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt