MINI kontynuuje zmianę pokoleniową nowy Clubman

Rozmiar tesktu A A A
-
MINI kontynuuje zmianę pokoleniową nowy Clubman
Kolejny model w ofercie MINI przejdzie zmianę pokoleniową. Oprócz wizualnych modyfikacji, które mają na celu ujednolicenie wizerunku we wszystkich nowych sprzedawanych samochodach brytyjskiego producenta. MINI wprowadził także nowe jednostki oraz zaawansowane rozwiązania technologiczne mające na celu ułatwienie prowadzenia samochodu w codziennym ulicznym chaosie.


Fot. MINI

Nowa wizualizacja samochodów brytyjskiego producenta MINI skupia się na wyeksponowania kluczowych elementów nadwozia. Ponadto samochód MINI Clubman otrzymał nowe charakterystyczne oświetlenie do jazdy dziennej wykonane w technologi LED. Cała bryła tworzy nową interpretację nadwozia Shooting break, wprowadzając przy tym bardzo dużo udogodnień funkcjonalnych - które można odczuć wewnątrz samochodu. Mocną stroną nowego wyglądu są także odświeżone wzory felg dostępnych w rozmiarach 16,17 oraz nawet 19 calowych.

Fot. MINI

Bardziej komfortowe wnętrze, samochód zawdzięcza głównie poszerzonemu rozstawu osi +10 cm. Dzięki temu nowy MINI jest jeszcze bardziej przystosowany do przewiezienia 5 dorosłych osób, pozostawiając przy tym jeszcze miejsce na bagaże. W przypadku nie złożonych siedzeń pojemność bagażnika wynosi 360 litrów. W momencie gdy położy się dzieloną w proporcjach 40:20:40 tylną kanapę, pojemność wzrasta do 1250litrów.

Fot. MINI

Za najnowsze i najbardziej zaawansowany centrum multimedialne odpowiedzialne jest MINI Connected, system który opracowany został we współpracy z BMW. Oprócz możliwości podłączenia do samochodu telefonu poprzez Bluetooth istnieje także możliwość instalacji karty SIM. Dzięki temu z samochodu staję się prawdziwy router, pozwalający na podłączenie się urządzeń zewnętrznych do internetu. Takich jak tablety, telefony czy też przenośne komputery. Dzięki temu, że samochód znajduje się cały czas podłączony do internetu istnieje także możliwość słuchania muzyki np z aplikacji Spotify i innych podobnych.

Fot. MINI

Nowe MINI Clubman dostępne będzie w trzech wersjach silnikowych. Do dyspozycji będą dwie jednostki benzynowe oraz jedna wysokoprężna. W przypadku pierwszej jednostki benzynowej zastosowano rozwiązanie 3 cylindrowe. Ten silnik generuje moc 136 KM, i przy tej mocy spalać ma zaledwie 5.3l w trybie mieszanym. Przyspieszenie ma się trzymać w granicach 9.1 sekund. Druga jednostka benzynowa będzie wykonana w technologi 4 cylindrów i dysponowała już mocą 192 koni mechanicznych. Przekłada się to bezpośrednio na spalanie 6,3l, ale także na osiągi 7.2 sekund do 100km/h. Ostatnim dostępnym silnikiem to wysokoprężna jednostka o mocy 150KM. Jej zaleta to niskie spalanie 4.4l i dobre osiągi 8.6 sekund. Wszystkie silniki w standardzie posiadają manualną 6 biegową skrzynię biegów, którą za dopłatą będzie można podnieść do 8 biegowej automatycznej.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-06-29 23:46:27
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/MINI-kontynuuje-zmiane-pokoleniowa-nowy-Clubman

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt