Mercedes wyposaży swoje samochody w nowe klimatyzacje

Rozmiar tesktu A A A
-
Mercedes wyposaży swoje samochody w nowe klimatyzacje
Wraz z 2017 roku wchodzą nowe restrykcje Europejskie w zakresie ochrony klimatycznej. Od pierwszego stycznia 2017 zakazane będzie korzystanie ze starego środka chłodzącego R123a, które przez wiele lat służyło i chłodziło właścicieli samochodów w ciepłe dni. Tak jak już większość producentów zrobiło, także Mercedes będzie musiał zaprzestać wykorzystywanie dotychczasowego czynnika chłodzącego. Jednak mimo mniej szkodliwych właściwości dla środowiska środek R1234yf, jest bardziej łatwo palny. Dlatego też wszystkie Mercedesy przejdą modernizację tak aby zapewnić najwyższy jakość bezpieczeństwa oferowaną przez tego producenta.


Fot. Mercedes

Dodatkowo dwa modele w ofercie Mercedes, wykorzystają całkowicie nowy element chłodzący o nazwie C02. Klimatyzacją z tym środkiem dostępna będzie wyłącznie dla modeli S Klasa oraz E Klasa. Proces technologiczny wymaga całkowicie nowego opracowania układów chłodzących, gdyż w przeciwieństwie do poprzedniej generacji czynników chłodzących CO2 działa wyłącznie pod ciśnieniem 100 barów. Mercedes jest jak na razie jedynym producentem, który potwierdził wykorzystanie i prowadzi zaawansowane testy z wykorzystaniem jego.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-10-21 23:24:08
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mercedes-wyposazy-swoje-samochody-w-nowe-klimatyzacje

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt