Mercedes wzbogaca modele B Klasa, CLA oraz GLA

Rozmiar tesktu A A A
-
Mercedes wzbogaca modele B Klasa, CLA oraz GLA
Wraz z premierą rynkową nowej A Klasy, model ten wprowadził wiele nowych rozwiązań do kompaktowych Mercedesów. Jedną z nich to Dynamic Select. System pozwalający w przedziale sekund całkowicie odmienić charakterystykę samochodu. Kolejne zmiany, które wejdą od rocznika 2016 w tych samochodach to zmiana nazewnictwa wersji silnikowych oraz zmodyfikowane jednostki napędowe i bardziej rozbudowany system multimedialny.


Fot. Mercedes

Rozwiązanie Dynamic Select posiada w przypadku B Klasy oraz CLA cztery tryby pracy – Comfort, Sport, Eco oraz Individual. W modelu GLA dochodzi jeszcze jeden tryb Offroad. Dynamic Select ustawia w zależności od wybranego trybu parametry jednostki, skrzyni biegów, układu kierowniczego, zawieszenia oraz klimatyzacji. System ten jest dodatkowo dostępny z adaptacyjnym regulowaniem tłumienia. Jeżeli samochód został wyposażony w ten dodatek, także w tym wypadku Dynamic Select przekazuje swoje ustawienia w zależności od wybranego trybu pracy.

Fot. Mercedes

Nowe nazewnictwo silników nie będzie dotyczyć wyłącznie w przypadku jednostek benzynowych. W silnikach wysokoprężnych zniknie dodatek charakterystyczne oznaczenie CDI. Zamiast niego pojawi się tylko literka 'd'. W przypadku B klasy z silnikiem elektrycznym nazewnictwo będzie wyglądać następująca B 250 e. Samochód wyposażony w instalację gazową, B 200 c. Najwyższe wersje silnikowe B 250, CLA 250 oraz GLA 250, dostępne będą także z manualną skrzynią biegów.

Fot. Mercedes

B-Klasa pod koniec 2015 roku otrzyma nową wersję podstawową. Będzie nim B 160 z silnikiem o mocy 102 KM. W ofercie modelu CLA pojawią się, aż trzy nowe wersje. CLA 180 d o mocy 109 KM oraz dwie jednostki z napędem na cztery koła CLA 200 d 4MATIC, CLA 220 d 4MATIC. Zmiany w GLA pod maską dotyczyć będą wyłącznie jednej jednostki 220 d, która teraz będzie miała moc 177KM. Co daje o 7 KM więcej niż poprzednia wersja.

Fot. Mercedes

We wszystkich kompaktowych modelach Mercedesa od 2016 roku dostępne będą bardziej zaawansowane systemy multimedialne do integracji telefonu z samochodem. Dzięki temu będzie można uruchamiać aplikacje z urządzenia mobilnego na dużym ekranie w samochodzie. W ofercie znajdą się między innymi rozwiązania MirrorLink, CarPlay oraz system do obsługi telefonów Apple. W przypadku model B-Klasa oraz GLA pojawi się także nowy lakier w odcieniu zielonym.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-08-18 22:58:00
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mercedes-wzbogaca-modele-B-Klasa--CLA-oraz-GLA

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt