Milion hybrydowych samochodów marki Toyota na europejskich ulicach

Rozmiar tesktu A A A
-
Milion hybrydowych samochodów marki Toyota na europejskich ulicach
Popularność samochodów z napędem hybrydowym rośnie z roku na rok. Aktualnie Toyota sprzedała już milionowy samochód z tą formą napędu na starym kontynencie. Początek ewolucji silnikowej sięga w Europie dopiero roku 2000, więc trzy lata później niż to miało miejsce w USA i Japonii. Wraz z premierą modelu Prius pierwszej generacji. Pomysł zaprezentowany przez Japońską markę się przyjął. Teraz każdy liczący się producent posiada lub będzie posiadać w swojej ofercie samochód z napędem hybrydowym.


Fot. Toyota

Na całym świecie Toyota sprzedała już ponad 8 milionów samochodów z napędem hybrydowym. Jest to wynik kładący na deski porównując go z rynkiem Europejskim. Jednak jak pokazują trendy ta liczba może się w najbliższym okresie mocno zmienić. Udział rynku Europejskiego może stać się większy. Wprowadzenie przez producenta kolejnych modeli z alternatywnym napędem rokuje na jeszcze szybszą ekspansje. Już w tym roku Toyota sprzedała ponad 200 tyś samochodów z napędem hybrydowym. Jest to więc jedna piąta całej sprzedaży wykonana w zaledwie 1/15 okresie kiedy te samochody są dostępne na rynku Europejskim.

Fot. Toyota

Za lepsze wyniki mają odpowiadać nowy przepracowany Auris oraz RAV4, model który po raz pierwszy pojawi się z silnikiem hybrydowym. Kolejne modele, które mają umocnić Europejski rynek w udziale sprzedażowym to nowy Prius, samochód który rozpoczął ewolucję napędową.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-12-05 23:50:59
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Milion-hybrydowych-samochodow-marki-Toyota-na-europejskich-ulicach

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt