Mini Paceman - siódme wcielenie malucha

Rozmiar tesktu A A A
-
Mini Paceman - siódme wcielenie malucha
Zaprezentowany na targach w Paryżu Mini Paceman, stanowi już siódmy model, od czasów przejęcia brytyjskiej firmy przez BMW. Zarazem samochód ten staje się pierwszy autem klasy premium w segmencie małych, kompaktowych, sportowych Coupe. Trzydrzwiowy model czerpie ponadto wszystkie zalety, które dotychczas wyróżniały modele tej marki, tj. ekstrawertyczny design, wyjątkową atmosferę wnętrza oraz sportowego ducha.


Do podkreślenia ostatniej z cech Nowy Mini otrzymał specjalne, sportowo obniżone zawieszenie, a do zapewnienia mocy producent zastosował łącznie cztery silniki. Dwie benzyny i dwie jednostki wysokoprężne. Benzyny dostępne są jako silniki o pojemności 1.6l i mocy 112KM lub 184KM, z kolei wysokoprężne jednostki, posiadają moc 112KM ( 1.6l ) lub 143 KM ( 2.0l ). Wszystkie te silniki będą współpracować z 6-biegowymi, manualnymi skrzyniami, lecz opcjonalnie będzie można je wyposażyć w 6-stopniową, automatyczną skrzynię biegów. Napęd na wszystkie koła, o nazwie Mini All4, będzie dostępny w wersjach S Paceman, SD Paceman oraz D Paceman.

Wymiary nowego Mini Pacemana, to 4.11m długości, 1.79 szerokości oraz 1.52 wysokości. Rozstaw osi wynosi 2.59m. Bagażnik przy rozłożonych siedzeniach mieści 330 litrów, a przy złożonych do dosypozycji jest 1080 litrów. Samochód przeznaczony jest dla 4 osób - w tylnej części zainstalowano dwa siedzenia.

Pod kątem bezpieczeństwa, konstrukcja samochodu została specjalne przygotowana, by absorbować dużą ilość enegrii, która powstaje podczas zderzenia. Ponadto samochód wyposażony jest w dwie poduszki przednie, dwie boczne oraz kurtyny. Standardowo znajduje się także ISOFIX do montowania siedzenia dla dziecka oraz 3-punktowe pasy bezpieczeństwa przy każdym fotelu. Ponadto samochód dostepny jest z masą systemów, które wpływają na bezpieczeństwo aktywne oraz pasywne. Wspomagane jest ruszanie pod górkę, hamowanie w zakrętach i wiele innych.

Mini Paceman został bogato wyposażony. Już w wersji standardowej znajdziemy między innymi klimatyzację, sportowe siedzenie kierowcy i pasażera, czy też Radio z CD. Samochód pozwala na wiele indywidualnych zmian, tak, aby każdy właściciel mógł się poczuć wyjątkowo.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-10-26 11:20:34
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mini-Paceman-siodme-wcielenie-malucha

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt