Mini już nie takie małe, premiera 5 drzwi

Rozmiar tesktu A A A
-
Mini już nie takie małe, premiera 5 drzwi
Mini to synonim małego brytyjskiego samochodu znany głównie dzięki Jasiu Fasoli. Jednak od czasów kiedy samochód był brytyjski i mały dużo czasu opłynęło. Jednak dotychczas główna idea oraz zarys samochodu pozostawał taki sam, czy to coupe, SUV czy też Combi. Najwidoczniej te czasy się jednak skończyły, gdyż Mini zaprezentował swój samochód z 5 drzwiami.


Fot. Mini

Przez dodanie pełnowymiarowych tylnych drzwi samochód urósł wobec innych modeli Mini o 16 cm. Przekłada się to na 3.98m długości, 1.73m szerokości, 1.43m wysokości oraz 2.57m długości rozstawu osi. Samochód jest nadal mały oraz o miejskich wymiarach, jednak dysponuje dodatkowym miejscem wewnątrz. Pojemność bagażnika wzrasta w tym modelu do 278l co daje wynik lepszy, aż o 67l. W przypadku złożonej tylnej kanapy pojemność ta wzrasta aż do 941l. Ponad to wewnątrz kierowca ma więcej miejsca nad głową aż o 6 cm w przypadku nóg to dodatkowe 7 cm oraz w zakresie szerokości o 2 cm.

Fot. Mini

Oprócz nowych 5 drzwi, które pojawiają się w modelu Mini jako pierwszy raz w historii, znajdziemy także liczne inne dodatki, które zastosowane zostały aby wyróżnić ten model i zarazem pokazać ewolucje linie małego brytyjskiego bolidu. Jedną z nich to wykonane wyłączenie w technologi światła, jednak nie tylko do jazdy dziennej, ale także mijania , kierunkowskazy, tylne oraz przeciwmgielne. Przez zastosowanie dużego rozstawu osi zwisy z przodu jak też z tyłu są charakterystycznie krótkie.

Fot. Mini

Na start nowy Mini Cooper 5 door dostępny będzie z jednym z czterech silników. W przypadku jednostek benzynowych do wyboru stoją 1.5litrowa jednostka o mocy 136KM i momencie obrotowym wynoszącym 220 Nm. Mocniejsza jednostka charakteryzuje się pojemnością 2l mocą 192KM oraz 280Nm. Wysokoprężna silniki dostępne będą w następujących wariantach 1.5l jednostka o mocy 116KM oraz 360Nm. W przypadku najmocniejszego diesla parametry przedstawiają się następująco 2l jednostka o mocy 170KM i 360Nm. Nowe Mini Cooper 5 door będzie ponadto dostępne w z systemem odpowiadające za odpowiednie tryby jazdy od zwykłego do sportowego aż po ekologiczny. Za szybkie i precyzyjną zmianę biegów odpowiadać będzie nowa 6 biegowa manualna oraz automatyczna skrzynia biegów.

Fot. Mini

Wewnątrz przywita nas znana twarz tego małego miejskiego bolidu. W wersjach podstawowych samochód będzie dysponować 4” ekranem multimedialnym, jednak opcjonalnie dostępny jest także ekran o przekątnej wynoszący 8,8”. Za bezpieczeństwo w tym nie dużym samochodzie odpowiadać będzie między innymi nowa struktura samochodu jak też 6 poduszek powietrznych. Nowy model Mini wyposażony został także w dużą ilości systemów aktywnych oraz pasywnych zwiększające bezpieczeństwo.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-06-19 18:21:07
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mini-juz-nie-takie-male--premiera-5-drzwi

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt