Mini prezentuje nowego John Coopera Works

Rozmiar tesktu A A A
-
Mini prezentuje nowego John Coopera Works
Detroit to pierwsze duże targi światowe w po nowym roku. Podczas tych targów zaprezentowana zostanie nowa generacja najbardziej sportowego samochodu w portfolio brytyjskiego producenta. Mini John Cooper Works bedzie mógł się pochwalić nie tylko nowym przepracowany sportowym wyglądem, ale także nową bardziej oszczędną jednostka.


Fot. Mini

1.6l jednostka z aktualnej generacji została całkowicie pominięta. Teraz pod maską Mini John Coopera Works znajdzie się 2.0l turbodoładowany silnik. Moc nowej jednostki to 231KM co daje wynik lepszy o 20KM. Moment obrotowy wzrósł do 320Nm, co jest daje 23% więcej siły nowemu silniku. Podstawowa przekładnia w nowym Mini John Cooper Works będzie 6 biegowa manualna, z możliwością zmiany na automatyczną sportową steptronica, także wyposażona w 6 biegów. W przypadku manualnej skrzyni samochód do 100 km/h będzie przyspieszał w 6.3 sekundach – wynik lepszy o 0,2 sekund, w przypadku automatycznej 6.1. Mimo dużej mocy samochód ma spalać zaledwie 6.7l z manualną skrzynią w przypadku automatycznej 5.7l.

Fot. Mini

Mocna zmiana w nowym Mini John Cooper Works zaszła głównie w przedziale przedniego zderzaka. W miejscu gdzie wcześniej były światła przeciwmgielne, znalazły się nowe wloty powietrza. Także struktura tych wlotów została odpowiednio zmieniona zmieniona. Zza nowych aluminiowych 17” felg widać także sportowe hamulce firmy Brembo.

Fot. Mini

Prawdziwa magia jednak zaszła wnętrzu samochodu. Już na pierwszy rzut oka widać nowe sportowe siedzenia. W podstawowej wersji znajdą się nabicie z materiału, jednak za dopłatą będzie można wybrać także skórzane. Kolejne elementy sportowe nowego Coopera Works to metalowe nakładki na pedałach oraz nowa sportowa wielofunkcyjna kierownica.

Fot. Mini

Jednak oprócz sportowych akcentów, ważny jest także komfort. Nowy Mini John Cooper Works będzie posiadał między innymi 2 strefową klimatyzację, jak też zaawansowany system interakcji z urządzeniami mobilnymi. Nie mogło także zabraknąć wysokiej jakości system nagłośnienia za którą odpowiada Harman Kardon.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-12-20 18:31:27
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mini-prezentuje-nowego-John-Coopera-Works

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt