Mitsubishi Mirage - nowy mały Japończyk

Rozmiar tesktu A A A
-
Mitsubishi Mirage - nowy mały Japończyk
Producent znany głównie z produkcji SUVów oraz Lancera, postanowił zawojować segment małych samochodów. Mirage bazuje na samochodzie koncepcyjnym, przedstawionym na targach w Genewie w 2011 roku. Początkowo samochód miał zastapić wysłużonego w ofercie Colta. Jednak Mirage jest modelem mniejszym o ponad 20 cm.


Wymiary Mirage, to 3.71m długosci, 1.66m szerokości oraz 1.49m wysokości. Duży, 2.45-metrowy rozstaw osi, powinien zapewnić odpowiedni komfort podczas jazdy. Mimo niedużych wymiarów, pojemność baga|nika przy rozłożonych siedzeniach wynosi 235l.

Pod maską na razie dostępne będą tylko dwie jednostki. Silnik o pojemności 1.0l 71KM oraz 1.2l 80KM. Oba są 3-cylindrowe, sterowane dzięki 5-biegowej, manualnej skrzyni biegowej. Samochód może zostać doposażony o funkcję Start&Stop, a wraz z nią w tablicy przyżądów znaleźć będzie można informację o tym, jak prowadzić ekonomicznie samochód tz. kiedy zmieniać biegi.

Auto przeznaczone jest głównie do jazdy w mieście. Jego design jest bardzo spokojny, opływowy, nie wyróżnia się żadnym szczegółem z otoczenia. Można by powiedzieć, że Mirage ma trochę zaspany wizerunek. Niestety nie odziedziczył indywidualnego charakteru ze swojego konceptu. Wnętrze jest już bardziej przyjazne i mniej nudnawe.

Pojazd, niestety trzeba to powiedzieć, swoim designem oraz małymi jednostkami celuje w grupę ludzi, którzy samochód wykorzystują aby na weekend pojechać na działkę lub do kościoła, Jeżeli to był zamiar japońskiego producenta, w 100% udało mu się to osiągnąć.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Kacprowicz - 2012-10-29 10:58:57
Mam wrażenie, że projektanci Mitsubishi odwalili jeszcze lepszą robotę, niż nawet pierwsza wersja konceptu Mirage. Ale nigdy nie ujrzymy ich dzieła, gdyż specjaliści od marketingu stwierdzili, że nie potrafią tego sprzedać i kazali im to zniszczyć, a zrobić shit, do którego glob jest przyzwyczajony. Chciałbym poznać prawdę, ale obawiam się że jest taka, jak moja opinia.

Paweł Robert Kostecki - 2012-10-29 10:52:01
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Mitsubishi-Mirage-–-nowy-maly-Japonczyk

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt