Kia Optima w nowej odsłonie, blisko segmentu premium

Rozmiar tesktu A A A
-
Kia Optima w nowej odsłonie, blisko segmentu premium
W Nowym Yorku zaprezentowana została nowa odsłona koreańskiego bestsellera. Poprzednik samochodu na amerykańskim rynku stał się mocnym elementem polityki ekspansji sprzedażowej Kii. Nie może więc dziwić fakt miejsca premiery oraz podejścia koreańskiego producenta w ramach rozwoju jaki przeszedł samochód. W Europie samochód pojawi się pod koniec roku, trochę wcześniej poznamy pełną specyfikację europejską.


Fot. Kia

Kia Optima to jeden z niewielu sedanów, którego można spotkać w tej samej formie niemalże na każdym kontynencie, gdzie producent sprzedaje swoje samochody. Mimo mocnej pozycji na amerykańskim rynku, Kia postawiła znów na europejską stylistykę samochodu. Być może w tym tkwi, także sukces modelu jego odmienność wobec konkurencyjnych samochodów segmentu D na tamtym rynku. Optima nadal reprezentuje sobą sportową limuzynę o stonowanych konturach. Mocno w oczy rzuca się odmieniony grill, ozdobiony chromowymi elementami na przemian z czarnym tworzywem sztucznym.

Fot. Kia

Wnętrze nowej Kii po raz kolejny poczyniło krok ku segmentu premium. Prosta i zapraszająca stylizacja wnętrza to mocny atut tego samochodu i tak jak na zewnątrz tutaj Kia także nie podjęła żadnych pochopnych ruchów. Całość jednak jest skierowane bardziej ku kierowcy, gdyż to jednak on jest w centrum uwagi każdego samochodu. Mocny nacisk położony został także na komfort, aby jego zapewnić Kia Optima otrzymała nowe fotele, które wobec swoich poprzedników mają obniżony poziom drgań i wibracji.

Fot. Kia

Wyposażenie samochodu jest bardzo bogate jednak nie znając jeszcze polskiej wersji, trudno oszacować co dokładnie będzie, a czego zabraknie w Kii Optimie u nas na rynku. Amerykańska wersja będzie między innymi posiadała system kamer 360 stopni, monitorowanie martwych pól czy także system do automatycznego hamowania. Po raz pierwszy w samochodzie Kia dostępne będą reflektory Bi-ksenonowe z doświetlaniem zakrętów. Nawigację w samochodzie dostarczy firma TomTom, dużym plusem tego rozwiązania na pewno będzie wbudowana funkcja znajdowania najszybszej trasy, co za tym idzie omijania korków.

Fot. Kia

Wszystkie jednostki, które znajdą swoje miejsce pod nową maską Kii Optimy, będą gruntownie przepracowane. Nowa mniejsza waga samochodu poprzez zastosowanie nowych materiałów oraz bardziej ekonomiczne silniki, przyczynią się do jeszcze lepszych osiągów przy mniejszym spalaniu. Nowa Kia Optima tak jak wszystkie dotychczasowe model koreańskiego producenta otrzymają 7 letnią gwarancję lub limit 150 tyś km, w zależności co nastąpi jako pierwsze.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-04-04 22:51:51
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Kia-Optima-w-nowej-odslonie--blisko-segmentu-premium

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt