Wyścigowa Arrinera zadebiutuje już 14 stycznia

Rozmiar tesktu A A A
-
Wyścigowa Arrinera zadebiutuje już 14 stycznia
Największa, a zarazem najbardziej wyczekiwaną gwiazda podwarszawskich targów Warsaw Moto Show 2015 był samochód polskiej produkcji Arrinera. Pojazd jest już na samym końcu testów przed finalnym wprowadzeniem do produkcji. Debiut uliczny Arrinery Hussarya33 nastąpić ma już w 2017 roku. Jednak przed uliczną wersją pojawi się jej torowa odmiana, która ma zaprezentować samochód w najlepszym świetle i dać odpowiedni rozgłos. Arrinera GT4 swoją premierę będzie miała już 14 stycznia 2016 podczas targów Autosport International – The Racing Car Show w Birmingham.


Fot. Arrinera

Polski samochód uzyskał już odpowiednią homologację aby móc startować w seriach wyścigowych organizowanych przez FIA. Model ten będzie jednak nieco słabszy niż uliczna wersja. Z 6.2 litrowej jednostki wydobyto tylko 450 KM mocy, a maksymalny moment obrotowy wynosi 580 Nm. Idealną aerodynamikę samochód może zawdzięczać zespole z politechniki warszawskiej pod przewodnictwem prof. Janusza Piechny.

Fot. Arrinera

Polski super szybki samochód będzie miał bardzo mocno zaciśnięty grafik w 2016 roku. Startować ma w seriach 24 godzinnych, Super Challenge Pirelli oraz British GT Championship. Za obsługę we wszystkich wyścigach odpowiadać będzie polski zespół. Za sterami Arrinera GT4 zasiąść ma także polski kierowca. Jak na razie trwają intensywne rozmowy z nimi. Jeden lub jedna z nich będzie miała zaszczyt reprezentować nie tylko polski zespół wyścigowy, ale co ważniejsze pierwszy od dekad polski samochód.

Fot. Arrineramój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2015-11-23 22:59:01
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Wyscigowa-Arrinera-zadebiutuje-juz-14-stycznia

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt