Model koncepcyjny Type R Civica

Rozmiar tesktu A A A
-
Model koncepcyjny Type R Civica
Kiedy w 2010 Honda potwierdziła, że Type R kompaktowego samochodu Civic zostanie wycofany z rynku europejskiego na wskutek nowej normy spalin, ulice Starego Kontynentu straciły prawdziwy usportowiony samochód o bardzo dobrych osiągach. Jednak abstynencja europejska od tego modelu nie będzie trwała długo. Na targach w Genewie został zaprezentowany jak na razie model koncepcyjny Civica Type R.


Fot. Honda

Zaprezentowanie usportowionego, przygotowanego na ulicę europejskich miast Civica, może tylko oznaczać, że samochód powinien pojawić się w przeciągu najbliższego roku także w salonach. Oczywiście pod warunkiem, że zapotrzebowanie na ten model będzie odpowiednio wysokie.

Fot. Honda

Civic Type R wobec swojej tradycyjnej wersji otrzymał kilka kluczowych modyfikacji w nadwoziu. Na pierwszy rzut oka prezentuje się nowy tylny spoiler o pokaźnych rozmiarach. Oprócz roli poprawiającej właściwości jezdne samochodu, nowy tylni dodatek samochodu służy także jako dodatkowe miejsce na oświetlenie.

Fot. Honda

Z przodu widać znak rozpoznawczy rodziny Type R, znaczek Hondy na czerwonym tle. Poniżej znaczka marki na zderzaku dodano modyfikacje zwiększające aerodynamikę pojazdu, w tym spoiler, który wydostaje się z boku przedniej części. Kolejnym mocnym akcentem nowego, bardziej sportowego designu Civica Type R, są modyfikacje poprawiające cyrkulację powietrza, dla chłodzenia elementów najmocniej eksploatowanych podczas ostrej jazdy.

Fot. Honda

Honda udostępniła także kilka szczegółów co do elementów odpowiedzialnych za dostarczenie "ruchu" do całej konstrukcji. Pod maską znajdzie sie 280-konna konstrukcja, która spełnia nową normę spalin EU6 wchodząca w tym roku w życie. Moc silnika generowana zostaje w dwulitrowej turbodoładowanej jednostce.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-03-12 19:50:39
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Model-koncepcyjny-Type-R-Civica

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt