Opel Astra GTC w promocyjnej cenie z nowym silnikiem

Rozmiar tesktu A A A
-
Opel Astra GTC w promocyjnej cenie z nowym silnikiem
W rodzinie silników, które goszczą w Astrach przybyła nowa jednostka wysokoprężna. Sam silnik będzie dostępny we wszystkich wersjach jak też nadwoziach. Jednak w przypadku modelu GTC wybierając ten właśnie silnik 1.6 CDTI, sugerowana cena podstawowa zaczynać będzie się od 85 750 zł – co stanowi upust w wysokości 6 tyś zł. Nowy silnik zastąpi także sprawdzoną wysłużoną jednak nie spełniających już najnowszych norm jednostkę 1.7 CDTI.


Fot. Opel

Nowy silnik 1.6 CDTI wytwarza moc 136 KM, jest to więcej o 6 KM wobec jednostki którą zastępuje. W przypadku maksymalnego momentu obrotowego ta różnica wygląda już mocniej 20Nm, co daje 320 Nm. Dzięki dodatkowej mocy spada także przyspieszenie do 100km/h do 10.2 sek. W przypadku dynamiczności silnika ta nowe wartości są bardziej imponujące. W zakresie 80-120 poprzedni silnik potrzebował 10.5 sek., teraz tą samą czynność wykona w zaledwie 8.9 sek. Maksymalna prędkość jaką można uzyskać w Astrze z tym silnikiem to 198km.

Fot. Opel

Jednak nie tylko lepsze dane techniczne, mniejsze spalanie - bo zaledwie 4.1l/100km w trybie mieszanym, jest kluczowe w nowym silniku Astry. Opel bardzo duży nacisk położył na kulturę pracy silnika. Tak aby jak najbardziej przyczynić się do pełnej izolacji szumu przenikającego z komory silnika do wnętrza samochodu.

Astra dzięki wprowadzeniu nowej jednostki wysokoprężnej w pełni przystosowany został już do przyjęcia nowej normy spalinowej. Nowy silnik dołączył do grona benzynowej 280 konnej jednostki dostępnej w OPC, czy też 195 konnego 2.0 BiTurbo.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2014-07-10 21:33:58
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Opel-Astra-GTC-w-promocyjnej-cenie-z-nowym-silnikiem

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2023 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt