Na targach NAIAS premierę miała ósma generacja Toyota Camry

Rozmiar tesktu A A A
-
Na targach NAIAS premierę miała ósma generacja Toyota Camry
Flagowy model japońskiego producenta, Toyota Camry zadebiutował w swojej 8 odsłonie podczas targów NAIAS, które odbywają się amerykańskiej metropolii Detroit. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych sedanów świata otrzymał w swojej nowej odsłonie zdecydowanie bardziej sportową sylwetkę. Potwierdza to też między innymi specjalnie przygotowana wersja modelu na rzecz NASCAR. Auto w tej dyscyplinie sportów motorowych zadebiutuje już w tym sezonie. Pod maską dostępne będą nowe silniki, mocniejsze i zarazem bardziej ekonomiczne w zużyciu paliwa. Jak przystało na Toyotę w ofercie nowego Toyota Camry nie zabraknie także silnika z rozszerzeniem hybrydowym. Nowy sedna japońskiej marki to kolejny pojazd, który oparty został o platformę TGNA.


Fot. Toyota

Toyota po raz kolejny nie zawiodła, prezentując jednego z najładniejszych i dynamicznych sedanów w swojej klasie. Toyota Camry zawdzięcza swoją nową bardziej dynamiczną sylwetkę między innymi poprzez obniżenie nadwozia aż o 2,5 cm. Do tego zwiększony został rozstaw osi o 5 cm. Zmniejszony został także punkt ciężkości samochodu przez dużo niższe ułożenie silnika. Co pozytywnie wypływa na właściwości jezdne japońskiego sedana. W aucie nie zabrakło także najnowszej technologi. Oprócz zaawansowanych systemów bezpieczeństwa na pokładzie Toyota Camry dostępny jest duży bo aż 10” head up display, pomiędzy zegarami znajduje się 7” wyświetlacz, a w centralnym miejscu konsoli 8” dotykowy ekran.

Fot. Toyota

Wraz z nową generacją Toyota Camry pod maską samochodu znajdzie się odświeżona gama silników. Najmocniejszym silnikiem będzie 3.5l V6. Jednostka współpracować będzie z 8 biegową automatyczną przekładnią lub też wchodzić w skład hybrydowego napędu THS II. W ofercie znajdzie się także silnik o mniejszej pojemności 2.0l. Auto zadebiutuje na rynkach światowych w drugim kwartale 2017 roku.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2017-01-11 09:02:50
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Na-targach-NAIAS-premiere-miala-osma-generacja-Toyota-Camry

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt