Najbezpieczniejsze samochody w swojej klasie 2015

Rozmiar tesktu A A A
-
Najbezpieczniejsze samochody w swojej klasie 2015
Niezależna organizacja Euro NCAP, testująca bezpieczeństwo samochodów podsumowała wynik testów z 2015 roku. Przy twardej testowej ścianie swój żywot zakończyło 44 modeli – najwięcej w ostatnich trzech latach. Rok 2015 przyniósł też kilka zmian w formie testów, na które niektórzy producenci nie byli przygotowani co odpowiednio obniżyło ich oceny. Podsumowanie podzielone zostało na najlepszy samochód w całym zestawieniu oraz najlepszy w swojej klasie.


Fot. Euro NCAP

Najbardziej prestiżowe zestawienie oraz najlepszy duży SUV przypadło Volvo XC90. Bardzo dobry wynik tego modelu można było się spodziewać. Jednak 97% w ochronie dorosłych oraz przekroczenie skali w zakresie systemów aktywnych, zdumiało także specjalistów. Po tak dobrych wynikach, można już się spodziewać jaki model w 2016 wygra to zestawienie. Pozostając przy wyżej zawieszonych samochodach, kategoria małych offroadów przypadła Mercedesowi GLC.

Fot. Euro NCAP

W dużych rodzinnych samochodach pierwsze miejsce musiało zostać podzielone pomiędzy dwa samochody. Jednym z nich był Jaguar XE, drugi Toyota Avensis. Segment dużych MPV także przypadł dwóm modelom – Ford Galaxy i Ford S-Max. W kategorii małych MPV królował Volkswagen Touran. Najbezpieczniejszym małym rodzinnym samochodem został Infiniti Q30. W segmencie supermini wygrała Honda Jazz, dodatkowe punkty i wygraną japońskiego samochodu zapewnił zaawansowanym system bezpieczeństwa aktywnego.

Fot. Euro NCAP

Ostatnie dwa lata to powrót mało bezpiecznego segmentu samochodów Roadster. Te nie duże samochody osiągające bardzo duże prędkości. Dotychczas nie klasyfikowały się w górnej części zestawień samochodów bezpiecznych. Niestety ostatnie testy nadal potwierdzają ten fakt, mimo że cena tych pojazdów jest często bardzo wysoka. Najlepszym samochodem w tym roku w tej kategorii była Mazda MX-5. Zdobywając pewne 4 gwiazdki.

mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-01-16 23:20:43
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Najbezpieczniejsze-samochody-w-swojej-klasie-2015

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt