Napęd na wodór wchodzi na kolejny rynek

Rozmiar tesktu A A A
-
Napęd na wodór wchodzi na kolejny rynek
W najbliższych latach rozpocznie się na dobre kolejna batalia, co jest lepsze. Wiadomo, że w przeciągu najbliższych lat aktualnie uważane za tradycyjne silniki będą coraz szybciej tracić udziały w rynku. Za to jeszcze mocniej promowane będą napędy nowych technologi takie jak prąd oraz wodór. Toyota w obu tych wypadkach była i jest prekursorem. Pierwszy masowo produkowany hybrydowy samochód to Toyota, a dokładnie model Prius. Premiera rynkowa modelu miała miejsce w 1997 roku. Wtedy tego typu samochodom nie dawano najmniejszej szansy na sukces. Czas pokazał, że po niecałych 20 latach to każdy liczący producent już posiada model hybrydowy lub nawet w pełni elektryczny. Czy tak samo będzie teraz z nową mocno promowaną przez Toyotę technologią jednostek napędowych zasilanych przez wodór?


Fot. Toyota

W przeciwieństwie do elektrycznych napędów, wodór już teraz wkracza na całkowicie nowy rynek, pojazdów użytkowych. Toyota zaprezentowała swój autobus napędzany wodorem. Pierwsze dwa modele mają zostać przekazane do miasta Tokio w następnym roku. Do 2020 roku kiedy w japońskiej stolicy odbędą się igrzyska olimpijskie napędzanych na wodór autobusów na ulicach miasta ma być już 100. Jak widać nowa technologia wchodzi już teraz w rynek, gdzie dotychczas elektrycznie napędzane miały bardzo trudno z racji ograniczeń technologicznych. Oprócz ekologicznych walorów, z rury wydechowej wydostaje się tylko woda, autobusy te mają służyć też jako mikro elektrownie w czasach kryzysu.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-10-27 08:45:37
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Naped-na-wodor-wchodzi-na-kolejny-rynek

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt