Toyota wykupuje akcje Daihatsu

Rozmiar tesktu A A A
-
Toyota wykupuje akcje Daihatsu
Daihatsu jest raczej mało znaną firmą na polskim rynku. Toyota z tą marką ściśle współpracuje już od 1967 roku. Dotychczas japoński gigant posiada 51% akcji Daihatsu. Teraz na mocy umowy, która będzie obowiązywać od sierpnia 2016 marka ta stanie się integralną częścią Toyoty. Jednak mimo pełnej własności, Daihatsu utrzyma swoją indywidualność. Dotyczy to nie tylko samej oferty modeli, ale także struktury zarządzania marki. Trudno przewidzieć czy w najbliższych latach małe samochody. Z salonów Toyoty nie będą wyjeżdżać z logo Daihatsu.


Fot. Toyota

Przejęcie ma na celu głębszej współpracy w zakresie planowania i rozwoju małych samochodów. Daihatsu ma być odpowiedzialny za nie duże pojazdy w ofercie japońskiego giganta. Dotyczy to zarówno cykle produkcyjne, rozwój jak też zarządzanie. Daihatsu otrzyma w zamian dostęp do wielu nowych technologii. Pozwoli to nie tylko na produkcje bezpieczniejszych samochodów, ale przede wszystkim duże oszczędności w zakresie rozwoju własnych rozwiązań.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2016-01-30 16:22:07
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Toyota-wykupuje-akcje-Daihatsu

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt