Nowa Corvette wita Europę w rewelacyjnej cenie

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowa Corvette wita Europę w rewelacyjnej cenie
Najnowsza odsłona najbardziej sportowego modelu marki Chevrolet, Corvette C7 Stingrey, wchodzi na jesieni tego roku na europejski rynek. Model został wyposażony w najmocniejszą jednostkę, jaką miał w swojej długiej historii i będzie dostępny w cenie zaczynającej się od 69.990 Euro. W przeciwieństwie do rynku pierwotnego - amerykańskiego, pojazd będzie dostępny tylko w bogatej wersji wyposażeniowej.


Pod maską najnowszej, już 7 odsłony tego modelu, zagości 6.2-litrowa jednostka V8, o mocy 455KM oraz maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 610Nm. Dzięki tym parametrom nowy Chevrolet potrzebuje do pierwszej setki poniżej 4 sekund. Mimo rewelacyjnych osiągów, nowa Corvetta ma mieć spalanie na poziomie zaledwie 9l na 100km. Do uzyskania tego wyniku wyposażono ją w specjalny system monitorujący i optymalizujący spalanie w czasie rzeczywistym. Do zarządzania mocą silnika dostępna będzie 7-biegowa manualna skrzynia lub 6-biegowa automatyczna z możliwością manualnego przełączania.

Wymiary najnowszej wersji Corvette prezentują się następująco: 4.50m długości przy 2.71m rozstawie osi oraz 1.87m szerokości. Wysokość wynosi zaledwie 1.25m. Jak przystoi na prawdziwy sportowy pojazd, nowy Chevrolet z przodu otrzymał 19" felgi, a natomiast z tyłu zastosowano 20" obręcze aluminiowe.

Jak na początku wspomniałem, w Europie ten samochód dostępny będzie w wersji wyposażeniowej Z51. Różni się ona dużo bogatszym wyposażeniem, aniżeli podstawowe wersje, dostępne na amerykańskim rynku. W skład pakietu startowego wchodzą między innymi wyżej wspomniane felgi - podstawowe posiadają obręcze mniejsze o 1". Kolejnym dodatkiem jest system MyLink, który to dostępny jest na dwóch 8" ekranach. Za centralnym monitorem znajduje się schowek, w którym można przykładowo podłączyć oraz schować komórkę lub inne urządzenie multimedialne z wyjściem USB. Europejska wersja na starcie będzie także posiadać bardziej sportowe zawieszenie. Skrzynia biegów także zostanie odpowiednio dostosowana, aby zapewnić lepsze osiągi.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


adax - 2013-07-04 02:07:41
Po co komu taki samochód, chyba tylko puste laski na takie coś lecą

Paweł Robert Kostecki - 2013-07-04 01:27:58
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowa-Corvette-wita-Europe-w-rewelacyjnej-cenie

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2024 Internetowy magazyn motoryzacyjny moj-samochod.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt