Nowa Mazda 6 - dwa nadwozia, ta sama cena

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowa Mazda 6 - dwa nadwozia, ta sama cena
Za najnowsze dziecko japońskiej Mazdy trzeba będzie przeznaczyć przynajmniej 88 700 zł. Przy czym nowość u tego producenta stanowi fakt, że czy chcemy sportową limuzynę, czy rodzinne kombi, zapłacimy za samochód tyle samo.


Nowa Mazda 6 dostępna będzie w 4 wersjach. SkyGO, SkyMOTION, SkyENERGY oraz SkyPASSION. W cenie najtańszego modelu, do dyspozycji mamy tylko jedną jednostkę benzynową, o pojemności 2.0l i mocy 145KM, ale już wyposażenie standardowe jest dosyć obfite. Pod względem bezpieczeństwa, na pokładzie znajdą się przednie oraz boczne poduszki, wraz z kurtynami. W podstawowej wersji dostaniemy także ABS z EBD ( elektroniczny rodział sił hamowania ) oraz EBA ( układ awaryjnego hamowania). Model ten może zostać ponadto doposażony o pakiet SCBS, który powoduje, iż samochód automatycznie hamuje awaryjnie, gdy pojazd przed nami się zatrzymał. W pozostałych wersjach ten system jest już w standardzie, jednak w najniższej kosztuje dodatkowo 2300 zł (przy takiej dopłacie, w cenie dostaniemy także elektrochromatyczne lusterko wsteczne).

Mazda zadbała o komfort już od najniższej wersji swojej nowej 6. Zaawansowaną elektrykę otrzymujemy już w standardzie. Oznacza to elektrycznie sterowane przednie oraz tylne szyby, ogrzewane lusterka, komputer pokładowy, podstawowy system Audio - radio CD/MP3 z czterema głośnikami, klimatyzację manualną oraz zdalnie sterowany zamek. Ponadtow skład pakietu wchodzi system, za który inni producenci każą słono płacić. Chodzi o system uruchamiania silnika poprzez przycisk Start/Stop.

Aby otrzymać nagłośnienie premium marki BOSE, z 11 głośnikami, trzeba będzie niestety wybrać najbogatszą wersję samochodu, której ceny zaczynają się od 114 700 zł. Za to otrzymujemy pojazd z silnikiem o pojemności 2.0l i mocy 165KM. Będzie to jednostka z systemem I-ELOOP, który zbiera energię podczas hamowania, by w czasie największego zapotrzebowania wspomóc nią silnik, co pozytywnie wpływa na obniżenie spalania.

Podczas planowania cen, Mazda uwzględniła fakt kryzysu. Dzięki temu samochód jest tańszy o mniej więcej 6 tyś zł, przy lepszym i nowocześniejszym wyposażeniu, z większym zaawansowaniem pod kątem bezpieczeństwa oraz komfortu. Nowa wersja mierzy w sedanie 4.87m, a w kombi 4.81m długości. W szerokości oba nadwozia są sobie równe i mają 1.84m. Wysokość idzie na korzyść kombi - 1.47m wobec 1.45m w sedanie. Rozstaw osi dłuższy jest z kolei w tym drugim, wynosząc 2.83m, wobec 2.75m w kombi.

Zamówienia na ten rewelacyjnie zapowiadający się samochód, będzie można składać od razu po świętach - od 2 listopada. Niestety egzemplarze do jazd próbnych oraz do ekspozycji pojawią się dopiero na przełomie roku. Dzięki szybkiemu wprowadzeniu na rynek nowej wersji Mazdy 6, poprzednik dostępny jest teraz w rewelacyjnych cenach wyprzedażowych. Można zaoszczędzić nawet do 14 000 zł.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2012-10-31 17:27:01
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowa-Mazda-6-dwa-nadwozia--ta-sama-cena

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2021 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt