Nowa Nissan Micra - lifting czy już nowa generacja

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowa Nissan Micra - lifting czy już nowa generacja
Mimo, iż nowa odsłona Micry to tylko produkcyjny facelifting, a samochód nadal bazuje na 4 generacji (K13), zmiany są tak duże, iż można z lekkością uznać go za całkowicie nowego Nissana Micrę. Mowa tutaj nie tylko o designie, ale także nowym, obszernym wyposażeniu, które czasem trudno jest znaleźć nawet w samochodach z wyższego segmentu.
Stawiając aktualną wersje Nissana Micra obok nowej, trudno będzie znaleźć podobne cechy. Nowa Micra straciła wszystko, co stanowiło o jej przeznaczeniu dla emerytów i rencistów. Teraz samochód prezentuje się świeżo, dynamicznie, wręcz z nutą szaleństwa. Dzięki temu grupa docelowa tego pojazdu, można by rzec, spadła o przynajmniej 50 lat. Do tego przyczynił się między innymi nowy, większy wlot powietrza. Umieszczone na grillu logo Nissana znalazło się w chromowym V. Kolejna cecha, bardziej wizualna, niż spełniająca rolę podczas jazdy, to spoiler umieszczony nad tylną szybą, wzdłuż dachu.Wymiary wnętrza nowej Micry nie uległy zmianom. Producent podniósł za to w nowej wersji jakość użytych materiałów. Wymienił także kilka kluczowych elementów, jak np. 5” ekran w konsoli centralnej. W jego miejsce umieszczony został teraz monitor dotykowy o przekątnej 5,8”, dzięki czemu jest więcej miejsca na szczegóły. Umieszczono go w chromowanej ramce. Kolejne elementy, które zostały wykonane z tego materiału to przyciski. Wybór kolorystyki wnętrza także został odpowiednio zmieniony. Dzięki tym operacjom samochód wyraźnie odmłodniał, uderzając w bardziej liczną grupę klientów.Pod względem technologicznym, nowej Mikrze przybył system, który mierzy, czy jest wystarczająco miejsca, aby móc zaparkować. Bezpieczeństwo to także ważna kwestia. Samochód wyposażony jest nie tylko w poduszki powietrzne przednie, ale także boczne oraz kurtyny. Na pokładzie znajduje się ponadto ABS i ESP.W zależności od wersji wyposażeniowych, dostępny jest zwykły radioodtwarzacz lub też system z wcześniej wspomnianym 5,8” ekranem dotykowym. System ten działa pod kontrolą NissanConnect, dzięki czemu można korzystać z wielu technologi i wykorzystywanych w mapach Google. Także w zależności od wersji, dostępne są felgi aluminiowe 15” lub 16”. Kolejna innowacja w tym małym samochodzie, to możliwość doposażenia o i-key. System który pozwala bez kluczyka otwierać samochód, jak też włączać silnik.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


K13 - 2013-06-14 00:24:56
System i-key nie jest innowacją, jest stosowany w aktualnej odmianie tego modelu (zależnie od wersji wyposażenia), podobnie jak system wspomagający parkowanie.

Paweł Robert Kostecki - 2013-06-06 01:49:03
Tu możesz podyskutować o artykule: https://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowa-Nissan-Micra-–-lifting-czy-juz-nowa-generacja

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2019 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt