Nowa Toyota Auris nadchodzą duże zmiany

Rozmiar tesktu A A A
-
Nowa Toyota Auris nadchodzą duże zmiany
Toyota trzeciej generacji stanowi nowy punkt w ofercie Toyota. Auto to będzie drugim samochodem u japońskiego producenta, w którym nie zobaczymy jednostek wysokoprężnych. Toyota C-HR – pierwszy samochód bez jednostki wysokoprężnej, to nadal niszowy samochód i taki eksperyment można było wykonać. O tyle Toyota Auris jako jeden z najpopularniejszych modeli japońskiego producenta bez lubianego głównie w zachodniej części Europy napędu stanowi lekki zaskoczenie. To jednak nie wszystkie zmiany jakie nas czekają wraz z pojawieniem się trzeciej generacji modelu.


Fot. Toyota

Największą nowością nowej generacji Toyota Auris to wykorzystanie najnowszej generacji platformy TNGA. Auto dzięki temu jest lżejsze, posiada bardziej wzmocnioną konstrukcję i poprawia komfort podróżowania. Nowa Toyota Aris jest ponadto dłuższa aż o 4 cm od swojego poprzednika do tego także niższa o 2,5 cm. Te dwie nowe właściwości mają bardzo duży wpływ na cały obraz samochodu. Dzięki nowym parametrom auto posiada bardziej dynamiczną linię. Dużo zmian zobaczymy także wizualnie w przedniej części auta. Nowy trapezowaty grill, który zajmuje dużą część dolnej przedniej części samochodu oraz nowe reflektory zakończone LEDowymi światłami do jazdy dziennej. Ponadto samochód otrzymał bardziej sportowy tył.

Fot. Toyota

Wracając do napędów, Toyota Auris będzie także pierwszym modelem w ofercie japońskiego producenta, u którego pod maską dostępne będą dwa różna napędy hybrydowe. Tak więc oferta jednostek będzie składać się z silnika benzynowego o pojemności 1.2l i mocy 112 KM, hybrydowego 1.8l o mocy 122 KM oraz hybrydowego 2.0 o mocy 180 KM. Toyota rezygnując z jednostek napędowych tak jak stawiając na napędy hybrydowe koło 20 lat temu, ponownie zaczyna nowy rozdział w motoryzacji. Trend do którego większość pozostałych producenci dopiero dołączą za kilka lat.
mój-samochód.pl https://www.moj-samochod.pl/grafika/naglowek/logo_naglowek.png

Ostatnie komentarze


Paweł Robert Kostecki - 2018-03-09 07:30:01
Tu możesz podyskutować o artykule: http://www.moj-samochod.pl/Nowosci-motoryzacyjne/Nowa-Toyota-Auris-nadchodza-duze-zmiany

Dodaj twój komentarz

Imię i Nazwisko / Ksywa
E-mail ( Informuj mnie o nowych wpisach. )
Treść

Twoja wypowiedź musi zostać sprawdzona przez naszych administratorów, akceptowane będą tylko wypowiedzi zgodne z regulaminem forum magazynu motoryzacyjnego mój-samochód.pl.

Śledz nas

Fanpage na facebook Profil na twitter Profil na Google+ Profil na Pinterest

Giełda

© 2010 - 2020 Internetowy magazyn motoryzacyjny mój-samochód.pl Redakcja|Reklama|Regulamin|Polityka Prywatności|Kontakt